Bozdağ'dan istismar yasası açıklaması: Bu konu kapanmıştır

Bozdağ, tepki çeken düzenlemenin geri çekildiğini açıkladı

Bozdağ'dan istismar yasası açıklaması: Bu konu kapanmıştır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili, “Bu konu kapanmıştır. Partiler arasında konsensus olursa ileride tekrar gündeme gelebilir” dedi.

Önergenin istismarcıları af amacı taşımadığını bir kez daha savunan Bozdağ, “Bu konu kapanmıştır. Partiler arasında bir konsensus olursa ileride tekrar gündeme gelebilir” diye konuştu.
 
ÖNERGE NASILDI?
 
AKP’nin önergesinde şu ifadelere yer verilmişti:

“(2) Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkıdaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazının ortadan kaldırılmasına karar verilir.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 13:02

YORUM EKLE
YORUMLAR
Agri
Agri - 4 yıl Önce

Donek seni bakan yapip kendisene kole yapan alcak bir gun hesap verecek sizin kadar iki yuzlu serefsiz varmi dunyada cahil onursuz irkci fast bir milet Boyle alcaklar yonetirse vah halimize

SIRADAKİ HABER