Boğaziçi öğrencilerine destek veren Ahmet Şık hakkında fezleke

Ahmet Şık’ın Boğaziçi Üniversitesi eylemleri sırasında sarf ettiği iddia edilen sözler nedeniyle dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenledi

Boğaziçi öğrencilerine destek veren Ahmet Şık hakkında fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Boğaziçi eylemleri’ sırasında sarf ettiği iddia edilen sözler nedeniyle Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık’ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenledi.

Ahmet Şık, kayyum rektör Melih Bulu'ya karşı düzenlenen eylemlerde gözaltına alınan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma için gittiği adliyede yaptığı açıklama üzerine hedef gösterilmişti. "Kimse seçimle gidiyorlar sayıklamasının peşinden gitmesin" sözleri nedeniyle Şık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "suç işlemek için alenen tahrik" suçlamasıyla soruşturma açılmıştı. Soruşturmada Şık'ın "Bu hükümet seçimle gitmeyecek, sokağa çıkın" çağrısında bulunduğu iddia edilmişti. Evrensel'e konuşan Şık, "Yargıya, bu soruşturmayı açanlara da teşekkür ediyorum. Tam da dediğim şeyin kanıtı oldu. Beni bununla korkutacaklarını sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. Hapisle korkutacakları biri değilim ben. Kendileri korksunlar" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 18:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER