Bir Devrimci Yolcu daha HDP'ye desteğini açıkladı

Yaşathak Aslan: “AKP’ye karşı demokrasi mücadelesi vermek istiyorsanız, bugünkü koşullarda bu adres HDP’dir” dedi

Bir Devrimci Yolcu daha HDP'ye desteğini açıkladı

Devrimci Yol hareketinin önde gelen isimlerinden Yaşathak Aslan da HDP’ye destek mesajı verdi. Halen İsviçre’de yaşayan ve Başlangıç dergisinin sorularını yanıtlayan Yaşathak Aslan “Her şeye rağmen sosyalist hareket, Kürt ulusal hareketi ile birlikte davranmanın yollarını aramalıdır. Eğer AKP’ye karşı demokrasi mücadelesi vermek istiyorsanız, bugünkü koşullarda bu adres HDP’dir. CHP’den ise bazı sol insanlardır, CHP’nin kendisi değildir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Devrimci Yol hareketinin liderlerinden Mahmut Memduh Uyan da HDP genel merkezin ziyaret ederek, dayanışma duygularını paylaşmış, genel seçimlerde HDP'nin çalışmalarına bütün olanakları ile destek olacaklarını belirterek, dayanışma ve başarı duygularını iletmişti.

Yine Devrimci Yol geleneğinden gelen bir siyasal grup olan Halkevleri’nin Genel Sekreteri Nuri Günay da Nuçe TV’deki Nabız programında, henüz somut bir kararları olmamakla birlikte, HDP’nin barajı geçmesi için ellerinden gelen desteği, katkıyı vereceklerini söylemişti.

Devrimci Yol’un simge ismi Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in oğlu Naci Sönmez ve bir grup Devrimci Yol kökenli kişi de halen HDP içinde faaliyet yürütüyor ve HDP’yi destekliyor.

Devrimci Yol hareketinden Oğuzhan Müftüoğlu ve çevresinin ağırlıkta olduğu ÖDP ise henüz seçimlere yönelik net bir tavır açıklamadı. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer ayna
ömer ayna - 3 yıl Önce

naci sönmez ile fikri sönmez arasında sadece kan bağı vardır,yine de oyum hdp ye

katyuşka
katyuşka - 3 yıl Önce

her gün eski dev yolculardan birini bulup hdp'ye destek açıklatmak komik değil mi sizce de? sonra, ''chp'de ki bazı sol insanlar ' tabiri aynen hdp için de geçerli değil mi? yoksa altan tan , hüda kaya,mir dengir soldu da biz mi görememişiz?

MUSTAFA DAGDEVİREN
MUSTAFA DAGDEVİREN - 3 yıl Önce

Almanya'dayım DEV.YOL'CUYUM oyumu Kullanmak için Türkiyeye gidecem Oyum HDP'ye

Ali
Ali - 3 yıl Önce

ya barajı aşmak Haziran hareketin Dev Yol un oylarına kaldıysa H D P nin işi zor gibi

cavıt ankaralı
cavıt ankaralı - 3 yıl Önce

walla kim kimi destekliyorsa desteklesin ana devri̇mci̇ yol adını kullanarak algı yaratmasın yeter.zaten gazete onu yapmaya çalışmış.

Hasan KARAKUŞ
Hasan KARAKUŞ - 3 yıl Önce

hjer seferinde bir Devrimci Yol'cubulmalarındaki maksat, Devrşmci Yol un Tabanı olduğu gibi hala duruyor bunlarda o Tabanı kendilerine çekebilmek için bu tür manevaralara baş vuruyorlar. Tabiki Bundada bizimkiler gaza geliyor. Bu demeç veren arkadaşlar Devrimci yol u bağlamıyor, kusurabakmasınlar onlar 12 Eylül'le berber tarihe gömüldüler. Fazla itibar edilmemesi gerekiyor. Eğer Onlar Devrimci Yol Cu olsalardı Bir on yılı daha Göze alırlardı. Kusura Bakmasınlar artık.!!! Tiren kaçtı.!!!!

hakyol
hakyol - 3 yıl Önce

Sol demek teror demektir

umut  iste
umut iste - 3 yıl Önce

SArigul ihsanoglu solcumuydu peşinde koştunuz o kadar yaaa