Bir CHP'li bir de Dersimli Hüseyin Aygün varmış

Aygün tepkilere böyle cevap verdi; 'taziyede Dersimliydim'...

Bir CHP'li bir de Dersimli Hüseyin Aygün varmış

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Hüseyin Aygün, Paris'te suikast sonucu öldürülen PKK'nin kurucularından Sakine Cansız'ın ailesine başsağlığı ziyaretiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Aygün'ün taziye ziyareti hem CHP'lilerden tepki toplamış hem de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da 'pervasızlık' olarak nitelendirilmişti.

AYGÜN: ZİYARETE DERSİMLİ AYGÜN OLARAK GİTTİM

Hüseyin Aygün ise açıklamasında, "Ziyareti insani duygularla sade bir vatandaş olarak yaptım" derken, "CHP'li Hüseyin Aygün olarak değil Dersimli Hüseyin Aygün olarak gittim" diye konuştu.

AYGÜN'E YÖNELTİLEN TEPKİLER

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında, 'terörle mücadele' olarak adlandırılan süreçte CHP’nin bu konuda aktif rol almasını arzu ettiklerini ancak CHP’de söylem birliği olmadığını belirterek, "dağda misafir edilen bir milletvekilinin terörist evine taziyeye gittiğini, bazılarının ırkçı, bazılarının ise mezhepçi açıklamalarda bulunduğunu" ifade ederek, Aygün'ün taziye ziyaretine göndermede bulunmuştu.

Aygün'ün taziye ziyaretine kendi partisi içinden de bazı sesler yükselmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk kavramı vardır. Boş bir kavram değil. Siyasi partilerde her üye, partinin koyduğu kural ve ilkelere özenle uyması lazım," derken, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ise twitter üzerinden Aygün'e şu şekilde tepki göstermişti:

"PKK bayraklı terörist resimleri önünde poz verenleri kınıyorum o yol benim yolum değil, o yola girenler benim yoldaşım olamaz. PKK'lı teröristlerin PKK bayraklı resimleri önünde resim çekilenler CHP'li olamaz, CHP'de de bulunamaz."

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2013, 18:18
YORUM EKLE