Binali Yıldırım: HDP'liler pekala beni destekleyebilirler

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu

Binali Yıldırım: HDP'liler pekala beni destekleyebilirler

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, HDP'nin 31 Mart yerel seçimlerde şehirde aday göstermediğini hatırlatarak seçmenden oy istedi.

Yıldırım, "HDP aday göstermediğine göre, HDP’lileri bağlayacak bir şey yok. Pekâlâ beni destekleyebilirler. Geçmişte de bugün de AK Parti HDP’yle birlikte bölgeden Kürt vatandaşlarımızdan en fazla destek alan partidir" diye konuştu.

31 Mart'ın referanduma dönüştüğünü de savunan Yıldırım, "31 Mart referanduma dönüştü. Adaylar konuşulsaydı, adayları mukayese etme imkanı olsaydı çok daha farklı bir sonuç doğurabilirdi" ifadesini kullandı. 

Cumhuriyet'ten Aykut Küçükkaya'ya konuşan Yıldırım'ın açıklaması şöyle: 

"Hep şunu söyledik: Biz bir genel seçime gitmiyoruz. İstanbul’un seçimini yapıyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi partiye gönül verirse versin, İstanbul’un geleceği için, evlatlarımızın geleceği için herkesten destek istiyoruz. Buna HDP’ye oy verenler de dahil. Benim dediğim şu: HDP aday göstermediğine göre, HDP’lileri bağlayacak bir şey yok. Pekâlâ beni destekleyebilirler. Geçmişte de bugün de AK Parti HDP’yle birlikte bölgeden Kürt vatandaşlarımızdan en fazla destek alan partidir. Bu yüzden ben HDP’nin Kürtlerin oylarını pazara çıkarmasının çok dürüst bir iş olmadığını düşünüyorum. Pazarlık yapılmasının siyaseten de etik olmadığını düşünüyorum. HDP ile Kürtleri birbirinden ayırmak lazım. HDP bölücü terör örgütü ile arasına mesafeyi bugüne kadar koyamadı."

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 2 yıl Önce

Hadi ulan kukla herif

SIRADAKİ HABER