Bilgen: Toplumu gererek, kamplaştırarak rezaletlerini örteceklerini sanıyorlar

“Kars’ı çöp götürüyor, onlar ‘Şehri vatan hainlerine bırakmayacağız’ diyor”

Bilgen: Toplumu gererek, kamplaştırarak rezaletlerini örteceklerini sanıyorlar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars İl Başkanlığı’nda aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Aday tanıtım toplantısında ilk sözü alan HDP Kars Belediye Eşbaşkan adayı Şevin Alaca, amaçlarının her şeyi bir tarafa bırakıp çok çalışmak ve mutlaka başarmak olacağını söyledi.

Alaca, ”Bu partinin her bir kadrosunda, organında yer almak bizler için onurdur. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Çok sevdiğim bir slogan var ‘HDP umuttur umut dimdik ayak’ ayakta, güçlü olduğumuzu 31 Mart’ta herkese göstereceğiz’’ ifadelerini kullandı

AKP’nin Kars’ı MHP’ye bırakmasına değinen Bilgen, tüm halklara HDP çatısı altında birleşme, mücadele etme çağrısında bulundu.
Bilgen, oyları bölmemeye herkesi bu çatı altında birleşmeye çağırdıklarını belirterek, “Hiç kimseyi geçmişte yaptığı tercihlerden dolayı asla yargılamayacağız. Kimseye ‘Şimdiye kadar neredeydin?’ diye sormayacağız. Biz yeni bir sayfa açıyoruz. Önümüze, geleceğe bakacağız ve bugünden itibaren de herkesi bu mücadeleye katılmaya çağırıyoruz” dedi.

MHP Kars il Örgütü’nün, “Şehri vatan hainlerine, bölücülere bırakmayacağız” sözlerine değinen Ayhan Bilgen, “Kars’ı çöp götürüyor, her yer çukura dönüşmüş fakat vatan severliği de kimseye bırakmıyorlar” diye cevap verdi.

Bilgen ayrıca, bazıları aynı nutuklarla toplumu gererek, kamplaştırarak rezaletlerini örteceklerini sandıklarını söyledi.

Ayhan Bilgen, daha sonra gündem ilişkin açıklamalarda bulundu:
“Biz burada koltuk yarışı, sevdası, makam, para, pul yakınlarımızı zengin etme üzerine siyaset yapmıyorsak savunduğumuz değerlere yakışan bir tarzda siyaset yapmayı ona uygun davranmayı pratiğimizle ortaya koymamız lazım. Bu sözleri lafta söylemek kolaydır hepimiz çok güzel sözler kullanabiliriz ama bunu uygulamaya koyma gerçekten aynı zamanda kendi içimizdeki iktidarı, nefsimizdeki egoyu yenmektir.

Nefsimizi ayaklar altına alıp gerçekten inandığımız değerler için siyaset yapmanın gerektirdiği olgunluğu, erdemliği sergilemektir. Bu anlamda bu süreç hepimiz için bir sınav olacaktır.

Burada kampanyaya ilk başladığımız gün demiştik ki ‘Bu şehirde iki parti yarışacak. Biri biz ama öbürü kim olacak buna kendileri karar verecekler. Kimin yarışacağına, rakibimizin kim olacağına onlar karar verecek.

Ama bu şehrin kimin yöneteceğine bu şehirde yaşayan herkes karar verecek. Dün ilk yapılan açıklamalara baktığımızda şunu çok net biçimde görüyorsunuz. Hala eski alışkanlıklarıyla, babadan, atadan görme siyaset yöntemleriyle bu şehri kandıracaklarını sananlar var. Neymiş, şehri vatan hainlerine, bölücülere bırakmayacaklarmış. Bakın meşhur bir sözdür, “vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.” Başka işlerle uğraşıp belediye bankamatik personeli ile yürütülen işler vatan sevgisinin değil, bayrak vatan gibi sembollerle pisliğin örtülmesinin göstergesidir.

Ortalığı çöp götürüyor, her yer çukura dönüşmüş arkadaşlar vatan severliği de kimseye bırakmıyorlar. O kadar seviyorsanız, diyoruz ki, bu vatan sevgisini şimdiye kadar belediyede olan biteni halka açıp birlikte oturalım konuşalım, görelim bakalım bu vatanın Kars parçasını ne kadar sevmişsiniz. Sevip ne yapmışsınız. Sevip soyanla sevip soğana çevirenler bir kez daha bu seçimde de aynı nakaratlarla, aynı hamasetle, aynı nutukla toplumu gererek, kamplaştırarak bu rezaleti örteceklerini sanıyorlar. Çok geç arkadaşlar, köprünün altından çok sular geçti. Bu şehirde dolaştığınız esnaf kapısını çaldığınız insanlar artık sadece gerilim siyaseti, dışlama, kamplaştırma üzerinden hiçbir partiye pirim vermiyorlar. Herkes biliyor ki dün itibariyle yapılan hamle operasyon sadece HDP’nin kazanmasını engellemek içindir, başka bir hesap yok. Birleştiklerinde de bunun için birleşiyorlar, birilerini de bunun için sahaya sürüyorlar. Ama bu oyunu Kars bu sefer çok net bir biçimde bozacak ve 31 Mart’ta Kars’ın kaderi değişecektir.

Demokrat Haber/Kars
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER