Beşir Atalay, AKP'nin çözüm sürecini seçim uğruna 'frenlediğini' itiraf etti

AKP Sözcüsü Atalay, seçim nedeniyle sürecin AKP tarafından durdurulduğuna ilişkin açıklamalarda bulundu

Beşir Atalay, AKP'nin çözüm sürecini seçim uğruna 'frenlediğini' itiraf etti

Başbakan Yardımcısı ve AKP Sözcüsü Beşir Atalay, Kanal 7’de katıldığı bir programda, seçim sonuçlarına ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Atalay, adeta, seçim nedeniyle sürecin AKP tarafından durdurulduğunu itiraf etti.

Seçimlerden önce çözüm sürecinin durdurulmasının yanlış olduğunu ve AKP’ye bölgede oy kaybettirdiğini söyleyen Atalay, "Çözüm sürecinde seçim nedeniyle frene basılması, Doğu ve Güneydoğu’daki oy kaybında bir faktör olabilir mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"SÜRECİN SEÇİM SONRASINA ERTELENMESİ..."

“Bunu ben bir faktör olarak görüyorum. Bu, hükümetimizin bir politikasıdır, bunu bir yana bırakıyorum. Bunu bir parti sözcüsü olarak değil de şahsi bir görüş olarak söylüyorum. Doğrusu her şey planlanmış ve giderken, artık neredeyse silah bırakmayla ilgili son adımlara doğru gelinirken, seçim öncesi o sürecin bir anlamda seçim sonrasına erteleniyor gibi bir hava verilmesi ya da durdurulması burada faktörlerden biri olmuştur."

"ÖZELEŞTİRİ"

Spikerin “Bu da bir özeleştiri sanırım” sorusuna Atalay, “Evet. O konuya çok emek vermiş biri olarak… Oradaki nihai hedef silah bırakma ve eve dönüştü. Oraya yakın bir noktada, seçime yakın bir zamanda sürecin durdurulmasını ben böyle değerlendiriyorum” şeklinde yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 23:04

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER