Besime Konca: Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir

Konca'nın vekilliği dün TBMM Genel Kurulu'nda düşürülmüştü

Besime Konca: Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, HDP Genel Merkezi'nde Siirt Milletvekili Besime Konca'nın milletvekilliğinin TBMM Genel Kurulu'nda düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

HDP Kadın Meclisi adına konuşan Konca, "İktidar hırsı canavarlaşıyor. Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir. Mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Besime Konca şunları söyledi:

7 Haziran bir darbeydi, 1 Kasım darbeydi, tutuklanmalarımız bir darbeydi bu iktidar açısından. Bu darbenin sürmesinin göstergesidir vekilliklerimizin düşürülmesi. HDP olarak biz demokrasiyi geliştirmek isterken, bunun için Meclis'te bulunurken bu kadar retçilik nedir?

Bu ülkenin hukukla, adaletle yönetilmesi gerekiyor. Bugün parlamento çatısı altında demokrasi mücadelesi vermemize izin vermeyebilirler. Biz kadınlarlar birlikte, sokakta, evlerde, fabrikalarda, okullarda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bugünkü AKP bu mağduriyetleri bu kadar yaşamadığı halde, yaşadıklarının bin katı daha fazla HDP'ye uygulaması anlaşılır değil.

Bu siyasetten beklentisi olan kadınlaradır çağrımız. İktidar hırsı canavarlaşıyor. Kadınları bu barbarizmden kurtarmak bize düşüyor. Kadınlar izin vermez diyeceğiz.

Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir. Mücadelemize devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 18:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER