Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yazılı açıklama ile duyurdu

Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa açıklamasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. 

Açıklamada, Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" denildi.

Berat Albayrak dün resmi ınstgram hesabından istifa kararını duyurmuştu.

Bu kararın üzerinden1 gün geçmesinin ardından iktidardan istifaya dair açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 17:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
demiyor ki
demiyor ki - 8 ay Önce

başarısız oldum özür dilerim af buyurun sağlık sorunuymuş insan önce kendini bir tartacak ben neyim diye ondan sonra bir koltuğa bir makama talip olacak sikletini taşıyamayacağın yükün altına erken girersen böyle fiyasko ile sonuçlanır.bunu göremeyen cumhurbaşkanı da işi ehline vermediği için o da istifa etsin yani oda koltuğunun hakkını veremiyor maalesef işe ailesini akrabasını karıştırıyor böyle ülke yönetilir yönetilemez işte.neyse bu da güzel haber.

SIRADAKİ HABER