Bekir Bozdağ’dan 'af' açıklaması

Bozdağ, hükümetin gündeminde af olmadığını yineledi

Bekir Bozdağ’dan 'af' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bozdağ, "Bugün tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Müslümanlar ve İslam ülkeleri bakımından kara bir pazartesi olarak tarihe geçecektir" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin af önerisine değinen Bozdağ, ''MHP ayrı bir parti AK Parti ayrı. Her parti kendi görüşünü dile getirmekte serbesttir. Hükümetimizin gündeminde af söz konusu değildir.'' dedi.

Bozdağ, ''Kudüs bağımsız Filistin'in başkentidir. İsrail'in elinde Filistinlilerin kanı olduğunu hepimiz biliyoruz, ABD'nin de eline Filistinlilerin kanı bulaşmıştır. Türkiye'nin çabası yetmedi. BMGK derhal harekete geçmelidir. İslam ülkeleri de atılan bu haksız adım karşısında birlikte hareket etmelidir. Bazıların göstermelik tavrı kabul edilemez. Kudüs konusunu oldu bittilerle halledeceklerini düşünenler büyük yanılgıdadır. Elinde sonunda terörist İsrail devleti ve ABD Kudüs'ü terk etmek zorunda kalacaklardır'' dedi.

BM Güvenlik Konseyi'nin harekete geçmesi gerektiğini ifade eden Bozdağ ''Birleşmiş Milletleri'nin, terörist İsrail devletine derhal dur demesi şarttır. Aksi taktirde katliam artacaktır. Umarız ki bu uyarılarımızı BMGK dikkate alır ve bu konuda seyirci kalmak yerine bir adım atarlar. ABD bölgede devam eden barış sürecini attığı bu adımla yok etti. Bölgedeki huzursuzluğun artmasına neden oldu. Filistinliler barışçıl bir gösteri yapıyor ama İsrail askerleri gerçek mermiler ile ateş ediyor. Dünyanın neresinde barış gösterisi yapanların üzerine gerçek mermiler ile ateş ederler. Şehitlerin sayısının ve yaralıların sayısının artacağından endişe ediyoruz. ABD bölgede arabuluculuk görevini kaybetmiştir'' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 15:39

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER