Bekir Bozdağ: Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil

Bozdağ'dan Almanya'ya Deniz Yücel cevabı

Bekir Bozdağ: Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanyalı mevkidaşına yanıtında 'Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, tarafsızdır' iddiasında bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanyalı mevkidaşı Heiko Maas'ın Türkiye'de tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılmasını istediği mektubuna yanıtında "Kusura bakmasınlar Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, daha bağımsız, daha tarafsız bir yargıdır" dedi.

Bozdağ'ın açıklaması şöyle: "(Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas'ın gönderdiği mektup) Bakan diyor ki 'Deniz Yücel'i, serbest bırakmazsanız adil yargılanma yaptığınıza biz inanmayız', bir Adalet Bakanı böyle bir cümle kurabilir mi? 'Adil yargılama ancak o serbest bırakılırsa olur.' Bir yandan yargı bağımsızlığı diyor, öte yandan da Türkiye'nin Adalet Bakanı'ndan 'Yargıya müdahale edin, eğer müdahale etmez, serbest bıraktırmazsanız biz sizin yargınızın adil olduğuna inanmayız' diyor. Kusura bakmasınlar Türk yargısı tartışmasız Alman yargısından daha adil, daha bağımsız, daha tarafsız bir yargıdır."

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 21:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz Çiftci
Yılmaz Çiftci - 1 yıl Önce

Galiba biz başka evrende yaşıyoruz sn bakan ve müritleri başka bir evrende yaşıyor. Şahsen onlar adına üzülmüyorum insanların gözünün içine baka baka yanlışı doğru gibi sunması savunması çok vahim bir durum,Allah islah etsin bu güç zehirlenmesidir

Ali Firat
Ali Firat - 1 yıl Önce

Allah belanı versin utanmaz

ilbey
ilbey - 1 yıl Önce

Yalaniniž batsın sizin