Bekir Bozdağ: Nereden sızdı, nasıl sızdı bilmiyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Bekir Bozdağ: Nereden sızdı, nasıl sızdı bilmiyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “50 milyona yakın yurttaşın kişisel bilgilerinin çalınmasına ilişkin, “Nereden sızdı, nasıl sızdı bilmiyorum. Rakamlara baktığınız zaman Türkiye'deki seçmen sayısına yakın bir rakam. YSK bu seçmenlere ilişkin bilgileri partilerle de paylaşılıyor” kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘SIZMANIN ARAŞTIRILMASI LAZIM’

Bozdağ,“Bu sızmanın araştırılması lazım. Öyle zannediyorum ki bu haberlerin çıkmasının ardından adli ve idari takip başlamıştır. Bildiğiniz Türkiye, kişisel verilerin korunmasını anayasada yer verdi. Kişisel verilerin el değiltirilmesi, paylaşılması temelde yasaklandı. Bunu ihlal edenlerle ilgili ceza yaptırımları arttırıldı." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Semra Ramazanoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle tepki gösteren Bekir Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

KILIÇDAROĞLU

Siyaset edep ister, ahlak ister, belli bir üslup ister. Hepimiz birbirimiz hakkında farklı görüşlere sahip olabiliriz, eleştiri yapabiliriz. Bunu belli bir edeple, ahlakla yapmak gerekir. Sayın Kılıçdaroğlu kadın hakkında konuşuyorsa kullandığı dilin daha temiz olmasına dikkat etmesi lazım. Dünkü açıklamalara baktığında Türk siyasetinin dibe vurduğunun göstergesidir. Edep ve ahlaktan yoksun bir üslubun ikame edildiğini görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha sonra 'ben sözümün arkasındayım' diye tevil etmesi, yaptığı ilk açıklamadan daha vahim, daha kötüdür. Yanlışta ısrar etmenin anlamı yok. Halk arasında bir söz var, zırva tevil götürmez. Söylenen sözün Türk toplumun ahlaki değerleri ile ana muhalefet partisi liderin üslubu birbirine yakışmıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun kalbinin içinde ne varsa o yansıyor üsluba. Umarımız bu yanlıştan döner, yanlışında ısrar etmez"

‘YARGI BAĞIMSIZDIR’

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun "Başkanlığa halkı ikna etmemiz lazım. Bilgi kirliliği var. Parlamenter sistem bizim işimize gelir. Çünkü yasama bizde, yargı bizde, yürütme bizde, her şey bizde. Şimdi bizim AK Parti hükümetini denetleme gibi bir şeyimiz olabilir mi" sözleri hakkında açıklama yapan Bozdağ, "Yargı bağımsızdır. Milletin yargısıdır. Yargı ne AK Parti'nin ne  CHP'nin, MHP'nin ve HDP'nin yargısıdır. Öyle zannediyorum ki AK Partili Galip Ensarioğlu'nun sözleri bir dil sürçmesidir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 10:52
YORUM EKLE