Bekir Bozdağ: Atatürkçü Düşünce Derneği darbeci bir zihniyete sahip

Bozdağ, ADD'nin paylaşımını eleştirdi

Bekir Bozdağ: Atatürkçü Düşünce Derneği darbeci bir zihniyete sahip

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 27 Mayıs'la ilgili yaptığı paylaşımı tepki çeken Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) darbeci bir zihniyete sahip olduğunu söyledi.

Bozdağ, "ADD, darbeci bir zihniyete sahip olduğunu, darbeyi ve darbecileri kutsayarak ortaya koymuştur. Bu Atatürk’e de büyük bir saygısızlıktır" dedi.

ADD, 27 Mayıs askeri darbesinin yıl dönümünde Twitter'dan paylaştığı mesajında “Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara karşı direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ADD'nin bu mesajı sonrası soruşturma başlatacaklarını açıklamıştı.

Bozdağ, 'AK Parti'nin yayın organı gibi davrandığı' gerekçesiyle TRT'yi eleştiren CHP'nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce'ye yönelik olarak da şu ifadeleri kullandı:

"TRT'yi uzunca bir zamandır konuşmalarında hedef gösteriyor. Bazı kişilerin dün TRT'nin aracına saldırdıklarını gördük. Sayın İnce bu konuşmalarına devam ediyorsa onun konuşmalarından gazlanan bazı kişiler daha büyük suçlar işleyebilir."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 18:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER