BDP'li belediye BDP'li vekili icraya verdi

Hakkari Belediye Başkanı, 'Milletvekili de olsa, yakınımız da olsa listeyi bozmuyoruz' dedi...

BDP'li belediye BDP'li vekili icraya verdi

Hakkari Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan iki katlı iş merkezinin emlak vergisini ödemeyen Milletvekili Esat Canan'a uyarı yazısı gönderdi. Canan, uyarıya rağmen gecikmesiyle birlikte 10 bin TL'yi bulan cezayı ödemeyince icraya verildi. İcra dairesi tarafından işleme konulan ceza da avukatlar aracılığıyla tahsil edildi.

CEZA ESPİRİ KONUSU OLDU

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte ziyaret ettiği Hakkari Barosu'nda espiri konusu olan cezayla ilgili konuşan Canan, "Emlak vergisi borcum vardı. Beni icraya vermişler. İcra yoluyla ödeme emri geldi. Ben de ödedim" dedi.

"MİLLETVEKİLİNİ AYIRSAYDIK AHLAKİ OLMAZDI"

Hakkari Belediye Başkanı BDP'li Fadıl Bedirhanoğlu, emlak vergisini ödemediği için yaklaşık 500 kişinin icraya verildiğini söyledi. Bedirhanoğlu, şöyle dedi:

"Borcunu ödemeyenleri çıkarırken liste oluşturduk. Şu anda listede 500 kişi var. Bunların borcu da 1 milyon TL civarında. Bu listeden birisini çıkarıp, diğerlerini icraya vermek ahlaki değil. Milletvekili de olsa, yakınımız da olsa, partilimiz de olsa listeyi bozmuyoruz. Bu listeyi olduğu gibi işleme koyuyoruz. Önce uyarıyoruz. Uyarıya rağmen borcunu ödemeyenleri icraya sevk ediyoruz. İcra birimimiz var. Onlar görevini yapıyor. Esat Canan'ın da borcu 10 bin TL civarındaydı."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2013, 15:59
YORUM EKLE