BDP'den gözaltı operasyonlarına tepki

Kamuoyuna 'gözaltı operasyonlarına karşı ses verme' çağrısı yapıldı...

BDP'den gözaltı operasyonlarına tepki

BDP Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Batman ve Siirt’te gerçekleştirilen baskın ve gözaltılarla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Baskın ve gözaltıların, tüm saldırılara rağmen susmayan partilerine karşı AKP iktidarı ve destekleyicilerinin içine girdikleri panikten kaynaklandığını belirten Beştaş, "AKP iktidarı yanıldığını anladığında kendileri için de çok geç olacaktır" dedi.

Beştaş’ın yaptığı açıklama şöyle:

"Bu gün yine; Mardin, Batman ve Siirt’te aralarında Belediye başkanlarımız, İl eş başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il-ilçe yöneticilerimizin ve STK yönetici ve üyelerinin bulunduğu 60’ı aşkın kişi gözaltına alındı. Son bilgilere göre aramalar ve gözaltılar hala devam etmektedir.

KCK adı altına yapılan operasyonlarla kaybeden partimiz ve demokratik kamuoyu ve muhalefet olmayacaktır. AKP iktidarı gerek iç gerekse uluslararası kamuoyunda eleştirildikçe daha da pervasızlaşmaktadır. Toplumun gündemini sürekli değiştirme çabaları artık rutine dönüşmüş ve maskeleri düşmüştür.

Partimizin binlerce tutuklama ve saldırılar karşısında susmaması ve her gün artan desteği iktidarı ve destekçilerini paniğe sevk etmektedir. Bu panik ve hezeyan içinde hiçbir ölçü tanımadan saldırılarını yoğunlaştırmaktadır.

Saldırılarla Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesini gerileteceğini sanan AKP iktidarı yanıldığını anladığında kendileri için de çok geç olacaktır.

Kürt halkının haklı ve meşru taleplerini; gayrı meşru yöntemlerle, güç kullanarak bastırmaya çalışanlar, adaleti erteleyenler kendi meşruiyetlerini aşındırdıklarını bilmelidirler.

Bütün ülkeyi cezaevine çevirip etrafını da çitlerle çevirirseniz yine de haksızlığa, adaletsizliğe, hukuksuzluğa alışılmaz, kabul edilmez.

Kamuoyunu durmak bilmeyen bu gözaltı operasyonlarına karşı ses vermeye çağırıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2012, 14:04

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER