BDP'den çarpıcı Belediye Başkan adayları

Sırrı Sakık da Muş’tan aday olacak iddiası….

BDP'den çarpıcı Belediye Başkan adayları

İddiaya göre BDP Eşgenel Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır, Muş Milletvekili Sırrı Sakık da Muş belediye başkan adayı olacak.

Mart 2014’de siyasi yasağının bitmesiyle BDP’ye katılması planlanan Bağımsız milletvekili Ahmet Türk de Mardin’den belediye başkan adayı gösterilecek.

Üç milletvekili HDP’ye geçen BDP’nin meclisteki sandalye sayısı, Kışınak ve Sakık’ın kazanmaları halinde 24’e düşecek. Türk’ün katılımından da mahrum kalacak BDP, azalan sandalye sayısını tahliye edilmeleri planlanan milletvekilleriyle yükseltecek.

KIŞANAK’IN EŞBAŞKANI ANLI OLACAK

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Kışanak’ın adaylığıyla ilgili bir başka sürpriz ise “Eşbelediye başkanı” isminde yaşanacak. Kışanak’ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığında “Eşbelediye başkanlığını” DTP dönemi Diyarbakır İl Başkanı ve Diyarbakır- Yenişehir eski Belediye Başkanı Fırat Anlı’nın üstlenmesi kararlaştırıldı.

Çözüm sürecinin mimarlarından Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Şubat 2013’de Diyarbakır’a yaptığı ziyarette, KCK davasından kısa bir süre önce tahliye olan Anlı ile buluşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2013, 15:03

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER