BDP heyeti Öcalan'la görüştü

Heyette Sırrı Süreyya Önder yer almadı...

BDP heyeti Öcalan'la görüştü

Abdullah Öcalan ile görüşen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan İmralı Adası’ndan ayrıldı.

En son 7 Haziran'da Öcalan ile görüşme gerçekleştiren ve dün İmralı Adası'na gitmeleri beklenen BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ve BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan oluşan BDP heyeti, bugün İmralı Adası'nda Öcalan'la görüştü.

İmralı Adası'na yapılan altıncı ziyaretin ardından BDP yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "heyetimiz dönmüştür. Görüşmeyle ilgili bugün açıklama yapılmayacak, yarın yazılı bir açıklamayla kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi.

KRİZİ ÖCALAN ÇÖZDÜ

Heyette BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in yer almaması üzerine çıkan krizi ise Abdullah Öcalan'ın çözdüğü öğrenildi.

DİHA'nın aktardığı bilgilere göre Demirtaş'ın Adalet Bakanlığı yetkililerine, "Bizim İmralı'da yapacağımız görüşmede kimin yer alacağına Bakanlığın karar vermesini kabul etmiyoruz" dediği ve görüşmeye gitmeme kararı aldığı öğrenildi. Bunun üzerine devlet yetkililerinin 23 Haziranda İmralı'ya giderek, Öcalan ile bir görüşme yaptığı aktarıldı. Öcalan'ın devlet yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ardından krizin çözüldüğü öğrenildi. (Evrensel)
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 22:23
YORUM EKLE