Baykal: Artık 'dur' demenin zamanıdır, sabredin az kaldı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kumluca İlçesinde ziyaretlerde bulundu

Baykal: Artık 'dur' demenin zamanıdır, sabredin az kaldı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

Erdoğan’ın 2019 seçimleri nedeniyle telaşlı olduğunu öne süren Baykal, "Şimdi onu bir telaş aldı. Daha seçime 2 yıl var. Ağzından 2019'u düşürmüyor. Artık milletle inatlaşılmayacağını gördü. Neymiş de metal yorgunluğu varmış. Hepsi hikâye, telaş başladı. Her çıkışın bir inişi vardır. Artık çöküş başladı. Telaş ondandır" dedi.

Türkiye'nin Mursi'nin Mısırı, Esad'ın Suriyesi, Saddam'ın Irakı olma yolunda olduğunu savunan Baykal, "Artık 'dur' demenin zamanıdır. Sevgili vatandaşlarım sabredin, az kaldı" ifadesini kullandı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lerin, eskilerin değiştirilmesi için çıkarıldığını savunan Baykal, hükümetin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bazı şirket ve firmalara atadığı kayyumlar nedeniyle bir çok firmanın yok olduğunu söyledi.

Baykal, “Bu kayyumlar 80 bin TL maaşla çalıştı. Bu yolla çok sayıda şirket ve firma yok oldu" dedi.

Ya kendisinin ya da yakınlarının çocuklarının bir işe yerleştirilebilmesi için yurttaşların hükümetin yanlışlarına ses çıkaramadığını savunan Deniz Baykal, şöyle konuştu:

"16 Nisan'da hükümet yüzde 60 sonuç bekliyordu. Ama sağduyulu vatandaşlarımızın verdiği sağlıklı kararlar yüzünden hayal kırıklığına uğramıştır. Devlet demek iradesini tek kişiye teslim etmek değildir. Her devletin bir anayasası vardır. Devlette işler hukuka bağlı olarak yürürse o zaman adalet olur. İşler liyakat sahibi olana verilir. Dünyada anayasası olmayan tek devlet İngiltere'dir. Ama milletimizin köklü bir anayasa geçmişi vardır. Bu millet kanunlara, yasalara göre yönetilmeye alışmıştır. 'Yargıçları, hâkimleri ben kendim tayin ederim' dedi. Peki seni kim denetleyecek? 'Onu da ben tayin ederim' dedi. Böyle anayasa, böyle hukuk olur mu?"

"Şimdi onu bir telaş aldı. Daha seçime 2 yıl var. Ağzından 2019'u düşürmüyor. Artık milletle inatlaşılmayacağını gördü. Neymiş de metal yorgunluğu varmış. Hepsi hikâye, telaş başladı. Her çıkışın bir inişi vardır. Artık çöküş başladı. Telaş ondandır. Bu insanlar, bu ülkenin Mursi'nin Mısırı'na, Esad'ın Suriyesi'ne, Saddam'ın Irakı'na doğru gittiğini görüyor. Artık 'dur' demenin zamanıdır. Sevgili vatandaşlarım sabredin, az kaldı. Siz kararınızdan vazgeçmeyin. Bu ateşin kıvılcımı neden Adrasan'dan başlamasın. Bu ülkenin kurtuluş kıvılcımı nasıl Samsun'dan başlamışsa, Şimdi de Adrasan'dan, Antalya'dan başlayabilir"

(Kaynak: CNN Türk)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER