Batman'da BDP aday adayına baskı iddiası

Mehmet Demir, adaylıktan çekilmesi için baskı yapıldığını öne sürdü…

Batman'da BDP aday adayına baskı iddiası

BDP'den Batman belediye başkan aday adayı olan ve ön değerlendirmede en yüksek oyu alan Mehmet Demir, adaylıktan çekilmesi için baskı yapıldığını öne sürdü.

Demir, Batman İl Teşkilatı'nca 21 Kasım'da belediye başkan aday adaylarına yönelik parti içinde yapılan ön değerlendirmede 13 aday arasında en yüksek oyu aldığını söyledi.

Delegelerin yüzde 75'inin oyunu aldığını belirten Demir, aralarında il başkanının da bulunduğu il yönetiminin, dosyasını geri çekmesini istediklerini ileri sürdü.

"Parti içinde istedikleri adayı getirmek için il yönetimi çeşitli entrikalar üretip şahsıma yönelik iftiralar atıyor" diyen Demir, kamuoyunda dosyasını geri çektiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Demir, "Yarın BDP delegeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, BDP'nin Batman belediye başkan adayını belirleyeceği seçim yapılacak. Seçime bir gün kala il yönetimi tarafından dosyamı geri çekmem yönündeki tavrın hiçbir mantık ve hukukla bağdaşır yanı yok. Kamuoyunda dosyamı çektiğim yönündeki spekülasyonlar doğru değil. Dosyamı geri çekmedim, çekmem de" dedi.

BDP İl Başkanı Serdar Atalay da aday adayı olan Mehmet Demir ile ilgili il örgütü tarafından alınmış bir karar olmadığını savunarak, "Aday adaylığından çekilmesi konusunda parti genel merkezi, kendisini çağırarak gerekçesiyle başvuru dosyasını geri vermiştir. Ortaya attığı iddialar asılsızdır" diye konuştu. (CNNTÜRK)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2013, 10:06
YORUM EKLE