Başsavcılık’tan Demirtaş ve Yüksekdağ kararı hakkında açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Demirtaş ve Yüksekdağ’ın yargılanması hakkında yazılı açıklama yaptı

Başsavcılık’tan Demirtaş ve Yüksekdağ kararı hakkında açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın “daha önce başlayan ve halen devam eden yargılama konusu suçlardan dolayı tutuklandıkları” yönündeki haberlerin gerçekle bağdaşmadığını bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın yargılanması hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada Demirtaş ve Yüksekdağ’ın “daha önce başlayan ve halen devam eden yargılama konusu suçlardan dolayı tutuklandıkları” yönündeki haberlerin gerçekle bağdaşmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığının 2014/146757 soruşturma sayılı dosyası kapsamında suç tarihinde HDP Eş Başkanlığı yapan şüpheliler Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 20 Eylül 2019 tarihli kararıyla kamuoyunda ‘6-7-8 Ekim Kobani olayları’ olarak bilinen olaylar kapsamında işlenen devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak (TCK 302), nitelikli kasten adam öldürme (TCK 82), kasten adam öldürmeye teşebbüs (TCK 82, 35), yağma (TCK 149), kişi hürriyetinden yoksun kılma (TCK 109) maddeleri kapsamındaki suçlardan tutuklandıkları"  ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 22:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekes
Bekes - 1 yıl Önce

Aaaa devletmi dediniz? Savcı devlet, bütünlük,birlik vs demiş, Allah aşkına hangi devlet?Susurluk vb mi ?yoksa bir tuğlası çekilince yıkılacak olan mı?yoksa defterler açılınca insan yüzü ne çikamiyacak durumdaki devlet mi? Hangisi sayın savcı?Geriye çekilin vijdan gözüyle bakın lütfen ve dinleyin,gelen sesleri, gözüne görünenleri hele vijdaninizin süzgecinden geçirin lütfen ve çocuğunuz varsa,o çocuğun çöpten ekmek toplayıp yediğini hayal edin ve kendi ,kendinize sorun bu evladımı bu çöp teki ekmeğe muhtaç eden devlet ve devletliler olsa ne olur olmasa ne olur? göreceksiniz ki sayın Demirtaş tan çok önce halletmiş ler zaten, sayın savcı! Ben her o çöpten geçinen çocukları gördükçe ,hele sabahın o soğuğunda ve çıplak ayaklarla;Devlet olsa ne olur olmasa ne? Bu çocuk lar böyle oldukça! Diyorum ,ve binlercesininde böyle düşündüğüne...

SIRADAKİ HABER