Başbakan Yıldırım: Kürt seçmenin MHP'ye oy vermeme riski yok

Yıldırım kampanyalarında ayrı dil olamayacağını söyledi

Başbakan Yıldırım: Kürt seçmenin MHP'ye oy vermeme riski yok

Başbakan Binali Yıldırım, Kürt seçmenin MHP’ye oy vermeme riski olmadığını söyledi.

CNN Türk ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, MHP’yle ittifak çerçevesinin belirlendiğini, cumhurbaşkanı adaylarının da ortak olduğunu ifade etti.

Yıldırım, kampanyalarında ayrı dil olamayacağını ifade ederek “Kürt seçmenin MHP’ye oy vermeme riski yok. Ben Kürtlerin böyle bir derdi olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Yıldırım şunları şöyledi:

"MHP ile ittifakımızın çerçevesi belli. Cumhurbaşkanı adayımız ortak. Onun için kampanya yapacağız burada ayrı bir dil olmaz ki. Cumhurbaşkanımızı destekleyecek ve onun seçilmesi için onlar da biz de canla başla çalışacağız. Kürt seçmenin MHP'ye oy vermeme riski yok. Ben Kürtler'in böyle bir derdi olduğunu düşünmüyorum. PKK Kürtler'in de sorunu Türkler'in de sorunu. PKK bölgenin kalkınmasını geciktirmiş. Kürt vatandaşları da Türk vatandaşları da başımızın tacıdır. İnsanlarda gelecek beklentisi var. Bu yaralar ne zaman sarılacak? Ekonomi nasıl canlanacak? Bu beklentiler var.

Terör örgütünün istismar alanları azaldı yok oldu. MHP söylemiyle bizim söylememiz arasında pek fark yok. Aynı değerleri savunuyoruz. O bakımdan bir problemimiz yok bizim problemimiz terör örgütleriyle. Suriye'deki bu iç savaş dolayısıyla büyük bedel ödeyen de yine Türkiye. Yeni bir Şırnak yaptık. İdlib, Nusaybin, Sur aklınıza ne gelirse yaptık. Milletvekilliği için ortak gireceğiz. Evet mühürünü ortaya basınca (AK Parti MHP amblemi) ortak oy AK Parti'ye basılınca AK Partiye oy MHP'ye basınca MHP'ye oy verilmiş olacak. Bu da sayılarak hangisinden kaç milletvekili seçilecek oan göre belirlenecek."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 15:39

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 2 yıl Önce

Sana ve MHP oy veren kürt soysuzdur namusuzdur

SIRADAKİ HABER