Başbakan Yıldırım'ın başkanlık yanıtı: İşi büyütmeye gerek yok

Başbakan Binali Yıldırım, başkanlık sistemi ile ilgili konuştu

Başbakan Yıldırım'ın başkanlık yanıtı:  İşi büyütmeye gerek yok

Başbakan Binali Yıldırım, CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemiyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi. Başbakan "Rejim değtiren yok. Şunu bir anla artık" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, AKP Tuzla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başbakan Yıldırım’ı Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci ve teşkilat üyeleri karşıladı.

Başbakan, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı Konferans Salonu’nda kendisini bekleyen Tuzlalılar’a seslendi.

‘TÜRKİYE REJİMİNİ SEÇTİ’

Anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarına değinen Başbakan Binali Yıldırım CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt verdi. Yıldırım, “Sayın Kılıçdaroğlu, rejim tartışması 1923’te bitti. Türkiye ‘Cumhuriyet’ dedi, rejimini seçti. Rejim değiştiren yok. Şunu bir anla artık. Değişen sadece hükümet sistemi. Hükümet sistemi de aynen belediye başkanlığı gibi… İşi büyütmeye lüzum yok. 80 senedir Türkiye’de belediyeler seçiliyor. Türkiye bölündü mü? İstanbul’un büyükşehir belediyesi var, meclisi de var. Belediye başkanı seçiliyor. Aynı gün meclisi de seçiliyor. Şimdi de aynısı olacak. Hem meclis seçilecek hem cumhurbaşkanı seçilecek. Aynı gün seçilecek. Aynı sürede görev yapacaklar. Tekrar seçime gidecekler. Yine aynı gün seçime gidecekler. Olan bu” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 20:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER