Başbakan Yıldırım'dan havalimanı saldırısı açıklaması: Moralimizi bozmayalım

Başbakan Binali Yıldırım, dün açılan Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücretini açıkladı. Yıldırım, Havalimanı Katliamı'na ilişkin ise “Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım” dedi

Başbakan Yıldırım'dan havalimanı saldırısı açıklaması: Moralimizi bozmayalım
Başbakan Binali Yıldırım, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Camisi çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı’ndaki 44 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin, “Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek. Türkiye medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecek.” dedi.

Dün açılan Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücretini açıklayan Yıldırım'ın konuşmasından satır başalrı şöyle:

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ

“Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 89 lira olacak. Öyle söylendiği gibi 130, 140 lira değil. Eğer Körfez’den dolaşsa, gemiyle gitse zaman ve yakıt kaybını dikkate alırsak köprü her bakımdan daha cazip.

“Köprüden geçtiğimizde Gebze’den Gemlik’e kadar 20 dakika, yıl sonu Bursa’ya 45 dakika, 2018’in sonu da İzmir’e 2 saat 50 dakikada vatandaşlar varmış olacak. Bizim yeni ulaşım politikamızda 3 şey var; az yakıt, ez vakit, az nakit.

“İşte bu köprünün amacı da bu. Bu yolun, köprünün hizmete girmesiyle yılda yaklaşık 800 trilyonluk bir tasarruf sağlanacak.

HAVALİMANI KATLİAMI

“İki gün önce hain terör örgütü Atatürk Havalimanı’nda masum onlarca insanımızı katletti, şehit etti. Bir kez daha gördük ki terörün dini, imanı, milliyeti yok. Atatürk Havalimanı’nda değişik ülke vatandaşı insanlar var, kendi vatandaşlarımız var. Hiçbir şeyden haberi olmayan, sevdikleriyle buluşmak için havaalanında onları bekleyenler, yolcular…

“Hiçbir ayrım yapmadan maalesef gözü dönmüş terör örgütleri kan akıttılar, vatandaşlarımızı ve misafir ülke vatandaşlarını da katlettiler.

“Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek. Türkiye medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecek.

“Bu terör, inşallah insanlığın terörde herhangi bir çifte standart yapmadan, ‘Senin teröristin iyidir, benimki kötüdür’ diye bir ayrıma girmeden topyekun bir mücadele için milat olur.

“Biz, yıllardan beri terörle mücadelenin sadece Türkiye’nin meselesi değil, insanlığın meselesi olduğunu hep söyledik. Geç de olsa bunun fark edilmiş olması sevindirici bir şey.”
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 16:34
YORUM EKLE