Başbakan'dan Deniz Yücel açıklaması: Başka mesele yok mu yani?

Başbakan, Deniz Yücel’in tahliyesine ilişkin pazarlık yapıldığı iddialarını reddetti, PKK'lilerin bu iddiaları ortaya attığını savundu

Başbakan'dan Deniz Yücel açıklaması: Başka mesele yok mu yani?

Başbakan Binali Yıldırım, Belarus-Almanya seyahati dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yargıya bir müdahalelerinin olmadığını iddia eden Yıldırım, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile yaptıkları görüşme sonrası Die Welt muhabiri Yücel’in bırakılmasına ilişkin eleştirilere tepki gösterdi.

 “Türkiye hukuk devleti, hukuk devletinde de bu işler hukukçuların, yargının işi. Bizim onların işine karışmamız yanlış olur” dedim. “Her duruşma bir ümittir” dedim, hukuken işleyecek süreci anlattım” ifadelerini kullanan Yıldırım,  Merkel ile yaptıkları görüşmede birtakım pazarlıklar sonrası bırakıldığı yönünde eleştirenlerin ‘PKK’li olduğunu savundu.

Yücel ile ilgili “Tek mesele bu mu yani?” çıkışı yapan Yıldırım, “Bu tezviratları, hükümetler arasındaki ilişkilerin iyi yönde gelişmesinden rahatsız olan çevreler yapıyorlar. Medya, birtakım sol siyaset üzerinden, sivil toplum örgütleri üzerinden, maalesef PKK’lılar burada aktif rol oynuyorlar. İlişkileri müspet yönde etkileyecek bu durumu bozmak, baltalamak için gayret ediyorlar. Almanya ile Türkiye arasında bu adamdan başka bir mesele yok mu yani? Bu kadar basite indirgenecek bir ilişki değil” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın o açıklamaları şöyle:

DENİZ YÜCEL’İN TAHLİYESİ

Erzincan’da Almanya’nın ARD Televizyonu’na mülakat verdim. “Türkiye hukuk devleti, hukuk devletinde de bu işler hukukçuların, yargının işi. Bizim onların işine karışmamız yanlış olur” dedim. “Her duruşma bir ümittir” dedim, hukuken işleyecek süreci anlattım. Bu tezviratları, hükümetler arasındaki ilişkilerin iyi yönde gelişmesinden rahatsız olan çevreler yapıyorlar. Medya, birtakım sol siyaset üzerinden, sivil toplum örgütleri üzerinden, maalesef PKK’lılar burada aktif rol oynuyorlar. İlişkileri müspet yönde etkileyecek bu durumu bozmak, baltalamak için gayret ediyorlar. Almanya ile Türkiye arasında bu adamdan başka bir mesele yok mu yani? Bu kadar basite indirgenecek bir ilişki değil.

DİĞER TUTUKLULAR

Biz bir 15 Temmuz yaşamışız. 40 yıldır beka mücadelesi veriyoruz. Bütün bunlar ortada iken birçoğunda asıl meselenin gazetecilik olmadığını hepimiz biliyoruz. İnsanlar fikirlerini söyler, eleştirilerini de yapar. En keskin şekilde yapanları da görüyoruz. Bunlara herhangi bir şey oluyor mu? Olmuyor ama siz gidip terör örgütü ile haşır neşir olursanız, terör örgütünü cesaretlendirecek, ona lojistik destek faaliyetlerine girerseniz, bu gazetecilik değil. Bu başka bir şey. Terör örgütlerinin finans, kamuoyu oluşturma, silah ve lojistik ayağı var. Bunlar bizim durumumuza özel. Durumumuz Almanya değil. Almanya bir terör örgütü ile mücadele ediyor mu? NSU davası ne oldu? Tutuklu kimse kalmadı. Dolayısıyla ülkemize haksızlık etmeyelim.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 10:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yuzsuzler
Yuzsuzler - 2 yıl Önce

kirli oyun ortaya cikcak isiniz gucunuz kirli pzarlik.. kaca satiniz

SIRADAKİ HABER