Başbakan Berkin Elvan'ı terörist yaptı

Berkin Elvan için ilk kez konuştu…

Başbakan Berkin Elvan'ı terörist yaptı

Başbakan Erdoğan, başından gaz kapsülüyle vurulduktan 269 gün sonra komada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan için "terör örgütlerinin içine aldığı yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk" diyerek "Ne ekmek alması ne alakası var?" açıklaması yaptı.

Başbakan Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep’te halka seslendi.

Erdoğan, bugüne kadar hakkında kadar hakkında yorum yapmadığı Berkin Elvan için de ilk kez konuştu. Berkin Elvan’ın terör örgütlerinin içinde yer aldığını iddia eden Erdoğan, ailesinin mezarına bilyelerini koymasını da eleştirerek “Neyin mesajını veriyorsun?” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

- Geçenlerde İstanbul'da bir cenaze yaşandı. Maalesef terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde ne yazık ki yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk orada maalesef bir biber gazına muhatap oluyor. Polis, orada yüzü poşulu, elinde sapanla, demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak? Ama bu Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalanını söylüyor, 'ekmek almaya giden çocuk' diyor. Dürüst ol, dürüst. Ne ekmek alması ne alakası var?

- Çok enteresan, annesi 'Evladımın katili başbakan' diyor. Ben evlada sevgiyi, muhabbeti bilirim ama sizin evladınızın mezarına karanfil ve demir bilyeler atışınızı pek anlamadım. O demir bilyeleri niçin atıyordu mezarına? Neyin mesajını veriyorsun?

- Burak Can'ın elinde sapan yoktu. Burak Can'ın elinde silah yoktu. Sadece evinin önünde olan bu yavruyu orada şehit ediyorlar ve sokaktan toplanan kovan sayısı 42. Bunlar bu teröristlerle el ele iş tutuyorlar ve o yavrumuzu öldürenler işte Kılıçdaroğlu'nun gayrı resmi illegal cellatlarıdır. Bunu böyle biliniz.

- Burak Can'ın babası ortam iyice gerilmesin diye ne yapıyor? İstanbul Kasımpaşa'daki o cenaze namazından sonra alıyor yavrusunu Giresun Alucra'ya götürüyor, memleketlerine. Orada defnediyor. Bu da baba. Ama bu kalkıp da öyle bir beyanda bulunmuyor. 'Ülkem gerilmesin' diyor, 'vatan sağolsun' diyor, 'ben bu acıya katlanacağım' diyor. Buyur, kim gerilimden yana, kim barıştan yana?

- CHP zaten rant devşirmeye çalışıyor. Holding patronları da öyle hepsi el ele. Malum medya manşetlerinden adeta kan döküyor, kan. Kin fışkırtıyor. Sanmayın ki bunlar bir çocuğun cenazesi için bir araya geldiler. Hayır. Bunlar maşa. Türkiye'yi, ekonomiyi, huzuru, çözüm sürecini yıpratmak isteyenlerin maşası bunlar.

BERKİN’İN AİLESİ NE DEMİŞTİ?

Berkin Elvan’ın elinde sapanla çekilmiş fotoğrafının gündeme getirilmesi üzerine ailesini bilgi paylaştığı twitter hesabından şöyle yazılmıştı:

Berkin'in vurulduğu anda üzerinde olanlar sosyal medyadaki fotoda paylaşılanlar değildir.

İlgili fotoğrafı paylaşan da fotoğrafı Berkin Elvan başından vurulmadan 17 gün önce çektiğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 14:49

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER