Başbakan 8 Mart'ta da 'en az 3-5 çocuk' dedi

Başbakan Erdoğan, Siirt'te konuştu...

Başbakan 8 Mart'ta da 'en az 3-5 çocuk' dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te konuştu. Tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Erdoğan, ''Kadınların hak mücadelesini bir insanlık mücadelesi olarak görüyoruz. Bu insanlık mücadelesinde her zaman onlarla birlikte hareket edeceğiz. Artık siyasette de kadının adı var. 2002'de kadın milletvekili oranı yüzde 4, bugün ise yüzde 14'e yükseldi," diye konuştu.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz şuna inanıyoruz: Kadınlar gelişirse, Türkiye gelişir, anneler değişirse çocuklar değişir, Türkiye değişir. Benim vasiyetim biliyorsunuz; en az 3 çocuk. Dün Ankara'da katıldığım toplantıda bir bayan "en az 5 çocuk" dedi. Siirt'te de zaten 5'ten aşağısı kurtarmaz.

"Siz isterseniz şu çözüm sürecinde terörü bitirirsiniz, size inanıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aynı zamanda bunun da miladı olsun, hep beraber bu adımı atmamız lazım.

"Anneler, biz bu meseleyi birlikte çözeceğiz ama sizinle çözmek istiyoruz. Biz, sizler için özellikle çırpınıyoruz, bir şeylere rağmen çırpınıyoruz, aşırılıklara rağmen çırpınıyoruz, bedeli ne olursa olsun bu bedeli baldıran zehiri de olsa içmeyi göze alarak çırpınıyoruz. Sizin acınızı, göz yaşınızı dindirmek bizim için çok çok önemlidir. Ankara'da bizim önümüze engeller çıkartanlara, çözümü engellemek isteyenlere, gençlerin kanı üzerinden siyaset yapanlara inat biz çözmek için yüreğimizi ortaya koyuyoruz, sizde yanımızda olun.

Silahlar değil; gönüller, fikirler ve siyaset konuşsun.''

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2013, 13:51
YORUM EKLE