"Barış isteyene ihraç, katliam çağrısı yapana transfer"

Alevilere katliam çağrısı yapan Abdülkadir Şen'in görevine devam ettiği ortaya çıktı

"Barış isteyene ihraç, katliam çağrısı yapana transfer"

Alevilere katliam çağrısı yapan Abdülkadir Şen'in Muş Alparslan Üniversitesi’nde görevine devam ettiği ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı  Zeynep Altıok’un Alevilere katliam çağrısı yapan akademisyen Abdülkadir Şen ve idam ipiyle öğrencilere poz verdiren öğretmen hakkında verdiği soru önergesini cevapladı.

Önergeye verilen cevapta Alevilere katliam çağrısı yapan Abdülkadir Şen ile İstanbul’da öğrencilerine idam ipi veren öğretmenin görevlerini sürdürdüğü ortaya çıktı.

Bakanlığın verdiği cevapta öğretmen hakkında idari yönden “yer değişikliği” yapıldığı belirtilirken Abdülkadir Şen’in de Muş Alparslan Üniversitesi’nde yabancı diller bölümünde görevine devam ettiği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zeynep Altıok, barış isteyen, solcu, Atatürkçü, aydın, çağdaş, devrimci ve ilerici akademisyenlerin haklarında soruşturma dahi açılmadan ihraç edilip tutuklandığını belirterek “Yani iktidar, barış isteyeni ihraç, katliam isteyeni ise ‘transfer’ etti” dedi.

Altıok açıklamasında şunları söyledi;

"Abdülkadir Şen, Hizbut Tahrir ve aleni şekilde hilafet propagandası yapan, Cumhuriyet düzenine, Laikliğe ve demokrasiye karşı olan birisidir. Buna rağmen birçok yerde konferans vermiş ve televizyon ekranlarında konuşturulmuştur!  Barış isteyen, solcular, Atatürkçü, aydın, çağdaş, devrimci ve ilerici akademisyenler, haklarında soruşturma dahi açılmadan ihraç edilip tutuklanıyor. Alevilere katliam çağrısı yapan, hilafet yanlısı yazılar yazan ve daha önce El Kaide operasyonunda gözaltına alınan Abdülkadir Şen ve İstanbul’da ilkokul çocuklarının eline idam ipi vererek “ya devlet başa ya kuzgun leşe” paylaşımları yapan öğretmen ise görevlerine devam ediyor.

NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA HAPSEDİLİRKEN KATLİAM ÇAĞRISI YAPANLAR GÖREVLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, haklarında hiçbir soruşturma dahi açılmadan ihraç edilip, işlerini geri istemek için 93 gündür açlık grevinde ölüme giderlerken; katliam çağrısı yapan akademisyen ve çocuklarla idam ipi veren öğretmen ise görevlerine devam ediyor.

Bizler Türkiye’de ‘Barış için Akademisyenler bildirisine’ imza attığı gerekçesiyle haksızlığa uğrayan ve cezalandırılanlar başta olmak üzere, tutuklu milletvekilleri, basın mensupları, öğrenciler ve suçsuz oldukları halde cezalandırılan tüm insanların hakkını savunmaya devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 20:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER