Balıkesir'de HDP'lilere saldırı

Ortakaya'nın öldürülmesini protesto edenlere, 'Burası Kuvay-i Milliye şehri defolun' diyerek saldırdılar…

Balıkesir'de HDP'lilere saldırı

Balıkesir'de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi bir grup, Kobani sınırında nöbet tutan üniversite öğrencisi Kader Ortakaya'nın öldürülmesini kınayıp, IŞİD saldırılarını protesto etti. HDP'lilerin eylemine milliyetçi bir grup, 'Burası Kuvay-i Milliye şehri defolun' diye tepki gösterince ortam gerildi.

25 kişilik HDP'li grup saat 14.00 sıralarında Yeşilli Meydanı'nda basın açıklaması yapmak için toplanıp, Kobani'de öldürülenler için saygı duruşunda bulundu.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, IŞİD vahşetinin 53'üncü gününde saldırılara dikkat çekmek için toplanıldığı belirtilip, Kobani için sanatçıların oluşturduğu insan zincirine polis ve asker saldırısı protesto edildi.

Kobani sınırında nöbet tutan Marmara Üniversitesi öğrencisi Kader Ortakaya'nın öldürülmesinin protesto edildiği sırada, milliyetçi bir grup tepki gösterdi. Gruptan bir kişi, 'Burası Kuvay-i Milliye şehri defolun' diye bağırdı. HDP’li gruba yönelik tepkiye yoldan geçen  bazı vatandaşlar da katılınca arbede çıktı.

BİNAYA SIĞINDILAR

Milliyetçi gruba sokaktan geçen vatandaşların da katılmasıyla birlikte, HDP'liler kaçarak bir apartman dairesine sığındı. Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet gelerek olası bir linç durumunu engellemek için çevrede tedbir aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2014, 21:31
YORUM EKLE