Bakan Soylu yine CHP ve HDP'yi hedef aldı

Bakan Soylu, Yüksekova’daki saldırı üzerinden HDP ve CHP’ye yüklendi

Bakan Soylu yine CHP ve HDP'yi hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karabük'te POMEM'de düzenlenen polis özel harekat yemin töreninde Hakkari'deki saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soylu, PKK'lilerin cenazelerine katılan HDP milletvekilleri üzerinden CHP ve HDP'ye çok sert sözlerle yüklendi.

Süleyman Soylu konuşmasında şunları söyledi:

Dün hemen görüştüm. Çelik gibi bir iradesi var. Bana dedi ki, “Bakanım, karım oraya benim yanıma gelmek istedi çocukla beraber. Başımıza böyle bir iş geldi. Vatan Sağ olsun.”

Hiçbir şeyden korkmayın. Amerika 5 bin TIR gönderip de PKK’yı ve PYD’yi orada besleyecekmiş. Avrupa onlara destek verecekmiş.

Bilesiniz ki Avrupa da Amerika da bunların arkasında oldu, sizin gibi kahraman arkadaşlarımız bu toprakları onlara mezar etti ve onlara gerekli cevabı en şiddetli şekilde verdi.

Asker olan eşini görev yerinde ziyaret etti, dönerken yola kurulan pusuda şehit oldu. Mesai arkadaşlarım, benim polis kardeşlerim; burayı iyi dinleyin. Batıda Avrupa’da teröriste destek verenler, ülkelerinde oturma hakkı verenler, siyasi sığınma taleplerini ikiletmeyenler, 5 bin TIR silah gönderenler, profesyonel katilleriyle bunlara eğitim verenler, akıl verenler, taktik verenler, moral verenler, Amerika’dan 10 bin km öteden adamlarını gönderip Kandil’de PKK’nın katillerine eğitim verenler, dernekleri üzerinden para gönderip, Anadolu’nun birliğini bozmaya çalışanlar, ay yıldızlı bayrağa göz dikenler; bir anne ile 11 aylık bebeğine pusu kurdular.

Bu cinayetin görmezden gelinip, üstü örtülür bir yanı yoktur. Artık hiçbirisi ne bizim operasyonlarımıza laf söyleyebilir, ne mahkemelerimize yargılamalarımıza laf söyleyebilir. Ne de kiminle alışveriş yapacağımıza laf söyleyebilir. Besleyip büyüttükleri budur.

PKK en tepesinden en altındakine kadar bebek katilidir. PKK ile kolkola girenler bu katliama dün ortaktı, bugün de ortaktır.

CHP VE HDP 'YE ÇOK SERT SÖZLER

24 Haziran seçimleri döneminden CHP 'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesi ve PKK'lilerin cenazelerine katılan HDP milletvekilleri üzerinden CHP ve HDP 'ye çok sert ifadelerle yüklenen Soylu, konuşmasına şöyle devam etti

Türkiye terörle mücadelede geri dönülmez bir döneme girmiştir. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. PKK bugün can çekişmektedir. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak, sandığa gittiği zaman PKK'nın sözcülüğünü yapan partileri gördü.

Sandığa gittiğim zaman oy pusulasında PKK’nın sözcülüğünü yapan partileri görmüştüm. O partilere oy isteyen, “Bir oy bize, bir oy şu partiye” diye seçmenine akıl veren partileri görmüştüm.

Evet Trabzon’da Eren Bülbülümüzü şehit eden, evet o azılı caninin, o alçağın hainin cenazesine giden o 4 tane milletvekili rahat ettiler mi etmediler mi bunu sormak istiyorum. Yazıklar olsun.

Milletin karşısına çıkıp, "Allah PKK'nın da, ona destek verenlerin de belasını versin" diyebilecekler mi onu merak ediyorum.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 22:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER