Bakan Soylu: Bize ayar vermelerinden bıktık

Türkiye ile Hollanda arasında referandum ziyaretlerine izin verilmediği için kriz devam ediyor

Bakan Soylu: Bize ayar vermelerinden bıktık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik krize ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Artık yorulduk, bıktık. Bize ayar vermelerinden bıktık. Bizi ekonomik krizle, bizi kimliksizleştirmek için, medya patronlarına talimatlarla bizi küçük düşürerek terbiye etmek istiyorlar” dedi.

Bayrampaşa'da STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Biz para hesabı, kelle hesabı yapmıyoruz.

Artık yorulduk, bıktık. Bize ayar vermelerinden bıktık.

Bizi ekonomik krizle, bizi kimliksizleştirmek için, medya patronlarına talimatlarla bizi küçük düşürerek terbiye etmek istiyorlar.

Bizi darbelerle terbiye etmek istiyorlar. 28 Şubat'ın ardından hepimize deli gömleği giydirerek terbiye etmek istiyorlar.

Evet tercihini anlatmak için giden bakanlarımıza yapılan muameleye ve bu konuya gösterilen reaksiyona birlikte dikkat edelim. Bu ülkenin diplomatik krizi göze alacak kadar bu işe muhalif olmalarının sebebi nedir? Hollanda ile ilgili bir madde değişikliği mi var bu teklif içerisinde? Almanya ile ilgili bir madde değişikliği mi var?

Batı'nın bu işten bu kadar rahatsız olması, Türkiye'nin menfaatine olan bir değişikliği sürekli kendilerine uğraşılacak bir mesele olarak görmesinin nedeni nedir?

Batı, Türkiye'nin gelişmesini kendi istediği kadar, kendi arzu ettiği kadar, sınırlarını çizmek istediği kadar belirlemek noktasında bir hareket tarzı ortaya koymakta.

Dünyanın ortasında kendisine kendi sözünü söyleyebilecek bir Türkiye tablosu istemiyorlar. Onlar güçlü bir Türkiye değil, yönetilen bir Türkiye istemektedirler.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 4 yıl Önce

soysuz senin ayarin tamire gelmiyor yakinda cöpe atilacaksin artik kabadaylik dünyada sökmüyor ayari ruhu bozuk erkek

SIRADAKİ HABER