Bakan Müezzinoğlu: ‘Hayır’cılar bu millet ve ülke ile ilgili farklı hesapları olanlardır

Müezzinoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Bakan Müezzinoğlu: ‘Hayır’cılar bu millet ve ülke ile ilgili farklı hesapları olanlardır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, başkanlığı öngören Anayasa değişiklik referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Dikkat ederseniz ‘hayır’cılar bu milletten korkanlardır” iddiasında bulunan Müezzinoğlu, “Hayır'cılar bu millet ve ülke ile ilgili farklı hesapları olanlardır. ‘Hayır'cıların hiç biri 80 milyonun hislerini yüreğinde hissedenler değildir. Bu ‘hayır’cılar ülkeyi sıradan bir ülke, milleti de sıradan bir millet gören milletin dünya ile yarışta var olmasını yakıştıramayan bir zihniyet. Milleti korkutmaya çalışıyorlar. Onlar milletten korktuğu için herkesi korkak zannediyorlar” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AKP Osmangazi İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclis Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Müezzinoğlu’nun açıklamaları şöyle:

 “Hiçbirimiz 2002 başlarını düşünmek bile istemiyoruz. Aklımıza geldiğinde de sanki bir rüya görmüş gibiyiz. Bir taraftan da başımız yukarıya doğru gözlerimizi hedeflere dikmişiz. 10 yıl önce bir Osmangazi Köprüsü’nün, bir Yavuz Selim Köprüsü’nü, bir Avrasya Tüneli’ni konuşmayı hiç kimse aklından bile geçirmezdi. Çünkü 20 yıldır yapımı bir türlü bitmeyen Bolu Tüneli patates deposu olsun mu olmasın mı, diye çalışılan patates kafalıların yönettiği bir dönemden dünyaya örnek olan projeleri yapan bir yolculuğa çıktık. 15 yıldır cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünya ile rekabetin ne olduğunu ve özgüvenini 80 milyon ülke insanı olarak kazandık. Şimdi bizim rekabet gücümüzden korkuyorlar. Bizim yaptıklarımızın karşısında onlara rakip olmamızdan korkuyorlar”

‘ATATÜRK SENİN TAPULU MALIN MI’

“Hayırcılar bu millet ve ülke ile ilgili farklı hesapları olanlardır. ‘Hayırcı’ların hiç biri 80 milyonun hislerini yüreğinde hissedenler değildir. Bu ‘hayır’cılar ülkeyi sıradan bir ülke, milleti de sıradan bir millet gören milletin dünya ile yarışta var olmasını yakıştıramayan bir zihniyet. Milleti korkutmaya çalışıyorlar. Onlar milletten korktuğu için herkesi korkak zannediyorlar. Cumhuriyet elden gidecek diyorlar. Milleti korkutuyorlar. Ya cumhuriyetin sahibi, cumhurdur, cumhur. Şu cumhurdan bir günde korkmayın. Cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük elden gider diye korkuyorlar. Ya Atatürk senin tapulu malın mı? Atatürk bu genç cumhuriyetin kurucu lideri. Milletle kurdu cumhuriyeti.

Nisan ortasında sandık milletin huzuruna gelecek. Bu sandıkta millet herkes elini vicdanına koyacak ve cumhurun başkanına yetkiyi verecek.”

(Kaynak: Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 23:17

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER