Bakan Çelik: Millet mecbur kaldığı için AK Parti'ye oy veriyor

Çelik, muhalefet partilerinin iktidar olma hevesinde olmadığını ve oturma hedefinde oldukları savunurken, "Millet bakıyor bunların iktidar olacak takati yok. Millet mecbur kalıyor, Ak Parti'ye oy veriyor" dedi

Bakan Çelik: Millet mecbur kaldığı için AK Parti'ye oy veriyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Faruk Çelik, Urfa'da, Haliliye Belediyesi tarafından bir düğün salonunda 'Haliliye buluşmaları' kapsamında Vali Güngör Azim Tuna, milletvekilleri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderlerinin de katıldığı yöresel etli yemek olan tirit ziyafetine katıldı. Bakan Çelik düğün salonunda bir konuşma yaptı. 

'MİLLET MECBUR KALIYOR, AK PARTİ'YE OY VERİYOR'

Referandum sürecine değinerek muhalefet partilerin iktidar olma takati bulunmadığı için milletin Ak Parti'ye oy verdiğini kaydeden Çelik, şöyle konuştu:

"Mahallede tek muhtar var, devletin tepesinde de tek kişi olsun ve bu çelişkiyi ortadan kaldıralım. Kaldırmayalım diyenler kim? HDP. Niye? Çünkü zaaf oluşsun ki kendisine terör zemini doğsun. Kim istemiyor? Terör örgütleri istemiyor. Çünkü bu iş olursa ülke derlenip toparlanacak. CHP niye istemiyor? Çünkü koltukta oturamayacak. Yüzde 20'den aşağı inmiyor beyefendi, yüzde 25'ten yukarı da çıkamıyor. Sen nasıl ana muhalefetsin? Ana muhalefet dünyanın her yerinde iktidara adaydır. Hiç iktidar olmaya niyeti yok, yalnızca koltukta oturacak. 'Kaç seçim kaybetti?' diyorsun. 11 seçim kaybetti, pazar günü inşallah 12'nci yenilgisini de alacak. Koltukta oturmaktan başka bir şey bilmiyorlar. Millet bakıyor bunların iktidar olacak takati yok. Millet mecbur kalıyor, Ak Parti'ye oy veriyor. Bu demokraside olmaması gereken bir şeydir. Bunların böyle bir hedefi yoktur. Oturmak istiyorlar,"

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 12:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER