Bakan Bozdağ’dan Cumhuriyet açıklaması: O savcının verilmesi talihsizlik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet gazetesine yönelik soruşturmayı yürüten savcı hakkındaki iddialara cevap verdi

Bakan Bozdağ’dan Cumhuriyet açıklaması: O savcının verilmesi talihsizlik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet gazetesinin yönetici ve yazarlarına yönelik başlatılan soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat İnam'ın "FETÖ üyeliği" ve "suç uydurmak" iddiasıyla yargılanmasını değerlendirdi.

Bozdağ, "Keşke böyle bir görevlendirme yapılmamış olsaydı daha iyi olurdu. O savcının bu soruşturmaya verilmesi büyük talihsizlik. Bizim savcıları değiştirme yetkimiz yok. Tamamen başsavcının takdirindedir. FETÖ irtibatı, üyeliği ve iltisakına dâir bir kanaat oluşsaydı, zaten HSYK gereğini yapardı." dedi.

Bozdağ, Murat İnam'la ilgili soruşturmayı haber yapan gazeteci Barış Pehlivan’a soruşturma açılmasına ilişkin, "Yargının bu konuda güvenilirliğini sağlamak gerektiğine herkes inanıyor. Sayın Başsavcımızdan bilgi geldi. Haberi yapan gazeteciyle ilgili soruşturma olmadığı, ifadeye çağrılmadığını açıkladı" sözleriyle yanıtladı.

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmada 13 kişi gözaltına alındı. Bu kişiler, "FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek"le iddiasıyla suçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 23:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER