Bahçeli’den muhaliflere: Kahpe oyunu görün

Bahçeli, TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuşuyor

Bahçeli’den muhaliflere: Kahpe oyunu görün

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin tüzük kurultayına katılan delegelere seslenerek "Bu şartlar altında tüzüğümüzün değiştiğini hangi şuursuz ileri sürebilir. Temiz duygularla Ankara'ya gelen delege kardeşlerime sesleniyorum, bu kahpe oyunu görün" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Sözü geçen değil, sözü kesilen olduk. Bölgemizde yıldız değil, sönmüş volkana döndük. Hepsi hayal ve yalan oldu. Ortadoğu'da değişim dalgasını biz yönetecektik.

Milli güç ve imkanlarımız, dış politikadaki hamasi söylemlerle uyuşmadı. Dört tarafımız düşmanla çevrildi. Başbakan Yıldırım, birdenbire dostları artırmaktan bahseder oldu.

Dış politikada bu kadar kırıp döktükten sonra hiç mi özeleştiri yapılmayacak? Rusya ile gerilen ilişkiler nedeniyle, Antalya'ya gelen Rus turist sayısının düşüklüğü kaygı verici.  AKP milli haklardan taviz vermeden girdiği yanlış ve karanlık derhal dönmelidir. Komşu ülkelerle ilişkiler tamir edilmelidir.

MÜLTECİ MESELESİ

Ülkemiz Avrupa Birliği'nin keyfine mahkum olmuştur. AB ile mülteci anlaşması milli onurumuzu ayaklar altına almıştır. AB istediğini aldı, verdiği sözleri çiğnedi. Terörle mücadeleyi engellemeye kalkmıştır.

AB parlamentosu binasına kanlı örgüt YPG'nin flamaları asıldı. O paçavraların orada ne işi var. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konuda verdiği cevap bizi memnun etmiştir.

AB'nin PKK sevdasının kaynağı nedir? Onlar için Avrupa'yı kana bularsa kötü, İstanbul'u vurursa iyi.

MHP KURULTAYI

MHP hiçbir tuzağa düşmez, Hatırlarsanız değişim korosu 15 Haziran'da toplanmıştı. Güya kurultay yapacaklardı. Çünkü aldıkları paralel talimat buydu.

Bir ilki gerçekleştirdiler. Sözüm ona parti tüzüğünde 13 madde değiştirdiler, vay zavallılar vay. Hafi diyelim bunu kabul ettik sayalım. Hiç kimsenin haberi olmadan 13 maddeyi nasıl değiştirdiniz.

Bu şartlar altında tüzüğümüzün değiştiğini hangi şuursuz ileri sürebilir. Temiz duygularla Ankara'ya gelen delege kardeşlerime sesleniyorum, bu kahpe oyunu görün.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 11:19
YORUM EKLE