Bahçeli’den MHP kurultayına ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

Bahçeli’den MHP kurultayına ilişkin açıklama
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultay tarihi tartışmalarıyla ilgili olarak “10 Temmuz’da hem tüzüğümüzü değiştireceğiz, hem de seçim yapacağız.” dedi. 

MHP’yi kurultaya götürmek için mahkeme tarafından görevlendirilen çağrı heyeti 19 Haziran’ı kurultay tarihi olarak ilan etmişti.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“ERDOĞAN’IN YANLIŞTAN DÖNÜŞÜNE İNANMIŞTIK”

“Cumhurbaşkanının son günlerdeki bazı açıklamalarında klasikleşmiş tutumunun nüksettiğine delalettir. ‘Terör örgütü silahları gömecek başka yolu yok’ diyor. Bu sözler vatan ve Türkiye düşmanlarına yaldızlı davetiyedir. Yeni bir müzakere safhası ya açıldı, ya açılmak üzeredir.

“Biz Erdoğan’ın konuşmalarından ümitlenmiş, yanlıştan dönüşüne inanmıştık. Kendisini hem Cumhurbaşkanı olmasından, hem de düşüncelerimizi benimsemesinden dolayı memnun olmuştuk. Ne demek silahları gömmek, ne demek koordinatlarını vermek, ne demek parlamentoda siyaset yapmak?

“Sayın Erdoğan eğer sürçü lisan etmediyse eski haline dönüş yapmaktadır. Sayın cumhurbaşkanına bu hatayı kim yapmıştır. Yeterince mecliste yeteri kandil kontenjanı vardır. Silahların gömülmesi beklentisi çözülme sürecinin en önemli ayaklarından bir tanesiydi.

“Bundan 3 yıl önce silahların gömülmesine karşı çıkmıştık. Silahların gömülmesinin boşa nefes olduğuna temas etmiştik. Bu karanlık seçeneği ele alınır bir tarafı yoktur. Ülke dışına çıkan katiller eskisinden daha kalabalık şekilde geri dönecektir.

“Bırakın çıkmayı Türk vatanına teröristler doluşmuş silah mühimmat döşenmiştir. Teröristler döktükleri kanda boğulmalı, teslim olanlar hesabını vermelidir.  Sayın Erdoğan’dan sonuna kadar mücadele bekliyoruz, bu olursa desteğimizi sürdüreceğiz.”

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY

“Olağanüstü büyük kurultayın engellenmesi şartında başkanlık sistemine onay vermişiz. Kurultayın önüne geçilmesi haline partili cumhurbaşkanlığına onay vermişiz. Ne kadar paralel artığı, kiralanmış köşe yazarı, doğrusu ve rotası kim varsa hepsi bize çamur atmakta.

“MHP’yi tanımayan cahiller ve namertler karşımıza dizildi. Bizden ancak hesabı ülkücü irade ve Türk milleti sorar. Olağanüstü kurultayın yapılmaması karşılığında inandıklarımızdan ödün vermemiz edepsizliktir.

Yargıtay son noktayı koydu. Bize düşen de MHP’nin yıpratılmaması için gereğini yapmaktı. Biz de kurultay tarihini 10 Temmuz olarak belirledik. Bunu ilan ettik. Yargıtay’ın kararını açıkladıktan sonra değerlendirmelerimizi paylaştık.

“HAK ETMESE DE YARGI KARARINA SAYGI DUYACAĞIZ” 

“Rize’de çay toplayıp, Kırşehir’de alkışlayan bir hukukçu mantığının yönettiği kurumdan başka bir sonuç beklenemezdi. Yargıtay’ın gerekçeli kararını inceleyen hukukçu olmasa da fahiş hataları görecektir. Hak etmese de yargı kararına saygı duyacağız.

“Adaletin kalan izleri de Rize’de silinmiş, Kırşehir’de Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Biz 10 Temmuz’da hem tüzüğümüzü değiştireceğiz, hem de seçim yapacağız. Başka bir tarihi tanımıyoruz. 19 Haziran gününü açıklayanlara da itibar etmeyeceğimizi, izin vermeyeceğimizi açıklıyoruz.

“10 Temmuz niye görülmez? Ne yapılmak istenmektedir? Hangi amaç gözetilmektedir? Mukaddes davamızın geleceğini elinde tutan delegelerimize güveniyor, beraber olacağımızı, Çankaya yokuşunda Asya’nın Bozkurtlarını söyleyeceğimi ifade ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER