Bahçeli'den Aziz Yıldırım açıklaması

MHP lideri, 'Birden gündem değişikliği yapılarak, Yıldırım'ın gündeme oturtulması yanlıştır' dedi...

Bahçeli'den Aziz Yıldırım açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yargıtay'ın şike davasıyla ilgili kararını değerlendirdi. Bahçeli'ye Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tekrar cezaevine girecek olması da soruldu.

"Bir spor adamının da cezaevine gönderilerek sporun düzeleceğinin dünyada hiçbir örneği yoktur" diyen Bahçeli, "Ben Beşiktaşlıyım. Rakip bir kulübün başkanını suçlamak amacıyla söylemiyorum. Fenerbahçe'ye çok değerli hizmetler sunan bir değerli başkandır Aziz Yıldırım. Hapse girmiş sonunda tahliye edilmiştir. Türkiye'nin çok ağır kaldığı sorunlarında birden gündem değişikliği yapılarak, Aziz Yıldırım'ın oturtulması kanaatimce yanlıştır" dedi.

'YOLSUZLUK İDDİALARININ ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ'

İstanbul'da gündeme ilişkin soruları yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hükümete yönelik eleştirileri de vardı.

Bahçeli, "Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üstü örtülmemelidir. Bu iddiaların örtülmesi için Türkiye'de bazı komplolar, bazı iftiralar, bazı memur kıyımları, emniyet güçleri üzerinde oynanan oyunlara son verilmeli. Mutlakala yargının önüne iddialar konmalıdır. Türkiye temizlenmelidir" şeklinde konuştu.

TMSF'NİN SARIGÜL'ÜN MAL VARLIĞINA EL KOYMASI

MHP lideri Bahçeli'ye, Şişli Belediye Başakanı Mustafa Sarıgül'ün mal varlıklarına TMSF tarafından el konulması da soruldu.

Bahçeli, "Yarışa girmiş bir belediye başkan adayının mal varlığı bizi ilgilendiren bir konu değil. Yolsuzluk ve rüşvet konusu ele alınırsa bunların hepsi ele alınmış olur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2014, 22:17
YORUM EKLE