Bahçeli’den 'amiral bildirisi'ne tepki: Rütbeleri sökülmelidir

Bahçeli, 103 emekli amiralin, son dönemde gündeme gelen 'tekkedeki amiral', 'Montrö'nün tartışmaya açılmasına' ilişkin açıklama yaptı

Bahçeli’den 'amiral bildirisi'ne tepki: Rütbeleri sökülmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 103 emekli amiralin, son dönemde gündeme gelen 'tekkedeki amiral', 'Montrö'nün tartışmaya açılmasına'  ilişkin açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 21:44

YORUM EKLE
YORUMLAR
yedikmi yemedik
yedikmi yemedik - 3 ay Önce

şöyle bir geçmişe bakın asker hükümet polemiği kime yaramış tabiki akp ye 28 şubat, parti kapatma davası, 15 temmuz ara ara hamleler hepsi akp ye destek olmak için yapılan kasıtlı eylemler.her partide asker vardır ama akp ve mhp de daha fazla yani bunlar danışıklı dövüş yapıyor milleti cumhur ittifakına bağlamak için.asker demek nato demek nato demek amerika demek ameri bu kanalı istiyor.istemiyormuş gibi yapıp millete istetmeye çalışıyor akp de bundan rant elde edeceği için para geleceği için el mahkum.

Halk
Halk - 3 ay Önce

Gene akp bişeyler çeviriyorlar Tıpki Temmuz tiyatrosu gibi

Vatan
Vatan - 3 ay Önce

halk akp MHP yalanlarına inanmasın bu oy toparlama tiyatrosudur halkın dikatını dağıtmak için santaş yapıyor

SIRADAKİ HABER