Bahçeli: 'Vur de vuralım öl de ölelim'in de zamanı gelecek

MHP, 'milli değerlerini koru ve yaşat' toplantılarının ilkini Bursa'da gerçekleştirdi...

Bahçeli: 'Vur de vuralım öl de ölelim'in de zamanı gelecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Kürt sorununda 'çözüm süreci' çerçevesinde yürütülen çalışmaları protesto etmek için başlattığı ''milli değerleri koru ve yaşat'' açık hava toplantılarının ilkini bugün Bursa'da yaptı.

Bursa'daki 'Kuruluş Mitingi'nde kürsüye çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin eleştirilerinin odağında AK Parti hükümeti vardı.

MHP Lideri, "Ülkemiz hainlerin emellerine bırakılmanın bir önceki durağındadır. Dün kovduklarımız yine başımıza üşüştüler. İşbirlikçilerinin elleriyle kapımıza dayandı. Hınçla üzerimize çullandılar" diye konuşurken, şöyle devam etti:

"Şimdi soruyorum sizlere. Milli değerleri korumaya ve yaşatmaya hazır mısınız? Türklüğün namus ve şerefini çiğnetmemeye kararlı mısınız? Bu 'evet'ler milli değerlerin teminatıdır. Hiç kimse hayale kapılmasın. Hiç kimse rüyaya dalmasın, yanlış hesap yapmasın.

Diyorlar ki PKK silah bırakacakmış, militanlar emniyetli şekilde sınırdışına çıkacaklarmış. Diyorlar ki analar ağlamayacakmış, terör bitecekmiş, ekonomi sıçrama yapacakmış. Türk milleti kandırılmakta, yalanlarla oyalanmaktadır. PKK'nın silah bırakması nasıl mümkün olacaktır?"

Başbakan'a Abdullah Öcalan'la nasıl bir anlaşma içinde oldukları sorusunu yönelten Bahçeli,  "Süreçle neyi sürüklemeye uğraşıyorsunuz? Sen Türkiye'nin başına yıkım ve yokoluş memuru olarak mı tayin edildin?" dedi.

 "İmralı canisi sana el mi verdi, büyü mü yaptı, gözünü mü boyadı? PKK iradene pranga mı vurdu?" ifadelerini kullanan Bahçeli, "Genelkurmay başkanları terörist olarak izansızca itham edilmektedir. Fakat gerçek teröristlere önem atfedilmektedir. PKK dışarıda TSK içeride. TSK mahkum ve müebbetlik, PKK serbest ve güvencededir. Türkiye'yi İmralı'nın ağzına bakar hale getirmeye kimin ne hakkı vardır?" diye konuştu.

"'VUR DE VURALIM ÖL DE ÖLELİM'İN DE ZAMANI GELECEK"

Bu arada MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, mitingdeki konuşması sırasında, "Vur de vuralım öl de ölelim!" sloganına, "Merak etmeyin onun da zamanı gelecek" diyerek karşılık vermesi dikkatleri çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2013, 14:30
YORUM EKLE