Bahçeli, Ünal Osmanağaoğlu'nun cenazesine katıldı

Cenazeye Meral Akşener de katıldı, Kırcı ve Peker çelenk gönderdi...

Bahçeli, Ünal Osmanağaoğlu'nun cenazesine katıldı

Kemal Türkler suikastı davasında idamla yargılanan ve 7 TİP’linin öldürüldüğü Ankara Bahçelievler katliamından dolayı 7 kez idam cezasına çarptırılan Ünal Osmanağaoğlu’nun cenazesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

TABUTA TÜRK BAYRAĞI ÖRTÜLDÜ

Osmanağaoğlu için Fatih Camii’nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Milliyet'te yer alan habere göre, cenazeye Bahçeli’nin yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ile TBMM Başkan Vekili Meral Akşener de katıldı.

MHP İstanbul İl Yönetiminin tam kadro hazır bulunduğu cenazede Osmanağaoğlu’nun tabutuna Türk Bayrağı örtüldü. Cenazede taziyeleri Ünal Osmanağaoğlu’nun kardeşi Tamer Osmanoğlu ile oğlu Tarkan Osmanağaoğlu kabul etti. Ünal Osmanağaoğlu’nun eşi Barbara Osmanağaoğlu ile kızları Dilara, Umay ve Selcan Osmanağaoğlu da kadınlara ayrılan bölümde taziyeleri kabul etti.

KIRCI VE PEKER’DEN ÇELENK

Cenazeye gönderilen bazı çelenkler de dikkat çekti. Haluk Kırcı’nın çelengi MHP yöneticilerinin çelenklerinin yanında yer bulurken, Sedat Peker’in gönderdiği çelenk caminin uzak bir bölümünde yer aldı.

GAZETECİLERE TEPKİ

Gazetecilerin cami dışında Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını açıklamasıyla ilgili Bahçeli’nin görüşünü almak istemesi üzerine arbede yaşandı. Kalabalık içinden bazı kişiler soru sormak isteyen gazetecilere tepki gösterdi. Tartışma araya giren partililer tarafından önlendi. Bahçeli makam aracına binerek Ankara’ya hareket etti.

ÜNAL OSMANAĞAOĞLU KİMDİR?

Ünal Osmanağaoğlu, Ankara Bahçelievler’de 7 TİP’linin öldürülmesi olayına ilişkin davada 7 kez idam cezasına çarptırılmıştı.

19 yıl boyunca firari olan Osmanağaoğlu, 1999’da yakalanıp cezaevine konulmuştu. Cezası ise idamın kaldırılmasından sonra ömür boyu hapse çevrilmişti.

DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in öldürülmesine ilişkin davada da yargılanan Osmanağaoğlu, davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesi üzerine, 3. yargı paketinden de yararlanıp, 2 yıl önce Bandırma M Tipi Cezaevi’nden tahliye edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 11:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER