Bahçeli: Ne kadar Omo, Tursil, Persil varsa alacağım

Bahçeli'den sert ifadeler...

Bahçeli: Ne kadar Omo, Tursil, Persil varsa alacağım

Bahçeli İstanbul Küçükçekmece’de partisinin belediye başkan adayını tanıttı… Bahçeli, önemli konulara temas etti… En önemli husus ise başbakana partisinin başından ayrılmasını önermesiydi…

İşte konuşmasının satır başları:

Bugünkü iktidar Türkiye’nin belli bir bölümünü tamamen demokratik çözüm zırvasıyla etnik bir unsura veriyor. Bugünkü iktidardan kurtulmak, 1000 yıllık kardeşlik için elzemdir. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren insanlarımız demokratik hakkınızı kullandınız. AKP’nin çoğunluğunu sağladınız ve 11 yıldan bu yana ülkeyi yönettirdiniz.
Yapılmış olan sorgulama sonrasında suç anlayışları içinde, bakanların katıldığı bürokratların katıldığı iş adamlarını alet edildiği bir tablo ortaya çıkmıştır. 11 yıl iktidarda olan bir siyasi parti, ben yaptım diye konuşan bir lider, 2002 yılı öncesini reddeden bir lider, milleti yandaş medyayla aldatan bir anlayış... Kime dayanıyorsun?

'HALİÇ'TE 40 DEFA YIKAYACAĞIM'

İşte o gün yaklaşıyor. Bir başkası yüzde 51 olduğunda, "Haydi Abbas yolcu" diyeceksin. Bu ülke AKP’den kurtulmalıdır. Yoksulluğa, rüşvete dur diyecek biri gelmelidir. Kendisini yıkan iç ve dış odaklar kimlerdir? Kimdir bu paralel devlet? Kimdir seni yıkan? Cesaretin varsa bu paralel devletle de mücadele et. Fatih’te bir levha gördük. Türkiye haritasının üzerinde yıka bunu diyor. Temiz bir Türkiye isteniyor. Esnaflar da duysun ne kadar Omo varsa Tursil varsa ne kadar Persil varsa alayını alacağım. Haliç'e dökeceğim Ak Parti'yi 40 defa yıkayacağım.

Gidişatının şartları hazırlanmıştır. Türkiye’yi bölünmeye sürüklemeden AKP’nin başından ayrıl. Türkiye kurtulsun. Bu mecliste istikrar sağlanamaz. İşsizliğe son verilemez. Türkiye’nin milli güvenliği sağlanamaz. Seninle bu işler olmaz. Yine bir yiğitlik yap görevinden ayrıl.  

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 18:04
YORUM EKLE