Bahçeli: İstanbul, Ankara ve İzmir şer ittifakına geçerse, sistem tartışmaya açılır

Bahçeli, ittifak konusunda AKP'nin tutumunun belirleyici olacağını vurguladı

Bahçeli: İstanbul, Ankara ve İzmir şer ittifakına geçerse, sistem tartışmaya açılır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Başkanlık Divanı'nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

Önder Yılmaz'ın Milliyet'teki haberine göre, Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak "Ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir'in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açabilir. Kayyum yönetimindeki belediyelerin de PKK'nın siyasi uzantılarında kalması uluslararası arenada sıkıntılı bir mesaj ve görüntü oluşturur" dedi.

Bu konuda AKP'nin tutumunun belirleyici olacağını vurgulayan Bahçeli, ekonomik krize rağmen seçimin zamanında yapılması gerektiğini kaydetti.

Bahçeli, AKP’ililerin "Gündemimizde yok" dediği af teklifine ilişkin olarak da "Sonuna kadar arkasındayız" değerlendirmesini yaptı.

Çalışmaların olgunlaştığını ve Meclis açıldığında yasa teklifi olarak sunulacağını ifade eden Bahçeli, diğer partilerle de konunun paylaşılabileceğini ifade etti. Af teklifinin 'genel af' değil, infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini, genel af gibi algılanmasının doğru olmayacağını kaydeden Bahçeli, "Meclis nasıl karar verirse… Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 2 yıl Önce

bahçeli kendi dışındaki her kesi şer ititfakı görüyor Ülke böyle bölünür

SIRADAKİ HABER