Bahçeli'den 'tüzük kurultayı' kararı açıklaması

Mahkeme, MHP'li muhaliflerin kurultayda aldıkları kararlar geçersiz sayılmıştı

Bahçeli'den 'tüzük kurultayı' kararı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mahkemenin dün açıkladığı MHP tüzük kurultayı kararına ilişkin, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan ‘Adlaet Yürüyüşü’nü eleştiren Bahçeli, "Eğer hak, hakkı olanda değilse adalet yoktur. Eğer aklı ve haklı olan değil; pazısı güçlü, parası çok olan kazanıyorsa adaletsizlik egemendir. Adalet bir hakkın hak sahibine devir işlemi, teslim meselesidir. Adalet yoksa zulüm vardır, zulmet hâkimdir, felaket yürüme mesafesindedir. Yürüyorlar, yazıyorlar, yüksek perdeden atıp tutuyorlar; neymiş adalet yokmuş! Buna bir şey diyemem, ama bunu dillendirenlere lafım çoktur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti:

"Birilerinin keyfine göre karar veren mahkeme ve hakim olunca adalet mülkün temelidir; olmayınca adalet dinamitlenmiştir. İkiyüzlülük değil mi? Mahkemelerden lehte karar çıkınca yaşasın, aksi yönde bir sonuç alınırsa kahrolsun; bu artık kof ve ucuz söylemlerin alıcısı yoktur. MHP şühedanın yadigârı, Türk milletinin hizmetkarı, ecdadın varisi, Türk tarihinin asli mirasçısıdır; boyun eğmeyecek, işgal edilemeyecektir. FETÖ’cülerle bir olup adaleti katledenler, özellikle partimize kumpas kuranlar; ne adaleti, ne ahlakı ağızlarına almasınlar, komik kaçıyorlar."

Dün, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline ve bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar vermiş, böylece MHP'li muhaliflerin kurultayda aldıkları kararlar geçersiz sayılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 08:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER