Bahçeli'den sonra Semih Yalçın da Taha Akyol'u hedef aldı: Fesadın tellalı

Semih Yalçın da Karar yazarı Taha Akyol'u hedef aldı

Bahçeli'den sonra Semih Yalçın da Taha Akyol'u hedef aldı: Fesadın tellalı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve gazeteci Orhan Uğuroğlu'nun saldırıya uğramasıyla ilgili tartışmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sonra Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da Karar gazetesi yazarı Taha Akyol'u hedef aldı.

MHP'li Semih Yalçın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahçeli'ye "Allah’ıma hamd olsun, eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim" diyen Taha Akyol'a şu ifadelerle tepki gösterdi.

Yalçın, "Hepsi huzurun düşmanı, kaosun ve fesadın tellalı... Taha Akyol ve benzerleri örneğinde olduğu gibi... Şedit üsluptan ve şiddet eylemlerinden şikâyet edenlere bakın; alayı eline, beline, diline sahip olamayıp her fırsatta ölçüsüz ve ayarsız kelam eden hadsizler… Demokrasi ve hukukun çiğnendiğinden dem vuranlara bakın, hepsi millî iradenin muhalefete mahkûm ettiği irili ufaklı politikacı ve partiler… Alkışçıları, meddahları ve destekçileri de bozacıya şahitlik eden şıracı bazı gazeteciler…" ifadelerini kullandı.

MHP'li Semih Yalçın, Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

'MİKROSKOBİK PARTİNİN SÖZDE GENEL BAŞKANLARI'

"Son günlerde gemi azıya alan bazı klavye ve sanal âlem kahramanlarının, sahneledikleri politik gölge oyununda partimize, saygıdeğer liderimize ve mensuplarımıza dönük saldırılarını arttırmaları; kirli maksatları gözler önüne seriyor. Hain havfli olur, korkak da çığırtkan ve kuru gürültücü… Gölgesinden dehşete kapılan sahte kabadayılar, azgınlaşan at gibi olur. Şimdi de iki mikroskobik partinin sözde genel başkanları sıraya girmiş tefrika peşindeler…

'ALAYI ELİNE BELİNE DİLİNE SAHİP OLAMAYIP...'

Kendi gölgesinden ürken atların kişneye kişneye güneşten uzaklaştığı gibi, korkaklar da Hakk’ı ve hakikati arkasında bırakıp doludizgin karanlığa koşar. Bunların yaptıkları siyaset budur. Aydınlığa, hakkaniyete ve doğruluğa sırtını dönerek dörtnala zulme koşanların sırtına Hak ve hakikat eyeri vurup yüzlerini güneşe döndürmek; MHP için vicdani bir vecibe, hatta fazilettir. Toplumda huzur ve sükûn olmadığından, hukuksuzluktan şikâyet edenlere bir bakın. Hepsi huzurun düşmanı, kaosun ve fesadın tellalı… Taha Akyol ve benzerleri örneğinde olduğu gibi… Şedit üsluptan ve şiddet eylemlerinden şikâyet edenlere bakın; alayı eline, beline, diline sahip olamayıp her fırsatta ölçüsüz ve ayarsız kelam eden hadsizler… Demokrasi ve hukukun çiğnendiğinden dem vuranlara bakın, hepsi millî iradenin muhalefete mahkûm ettiği irili ufaklı politikacı ve partiler… Alkışçıları, meddahları ve destekçileri de bozacıya şahitlik eden şıracı bazı gazeteciler…

MHP muarızları akıllı geçinir ama hiçbirinde taşa sürecek akıl yok. Çünkü tahammülsüzlük ve haset, hem gözlerine hem de gönüllerine kara bir perde indirmiş. MHP düşmanlarının başını; kendini hâlâ muhtelif toplumsal katmanlara gizlemeye çabalayan FETÖ artıkları, Pensilvanya meczubunun dervişleri ve bunların siyasi taklitleri çekiyor. FETÖ mukallitleri ve artıkları, "Dur!"u bilmiyor, hâlden anlamıyor. Bilindik kirli tezgâhlar, malum çirkin taktikler partimizi yıpratmak için kullanılıyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER