Bahçeli'den Erdoğan'a 'Af ' yanıtı: Kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin gündeminde af olmadığını söylemişti

Bahçeli'den Erdoğan'a 'Af ' yanıtı: Kararlıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af konusundaki önerisini yineledi, af konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" sözlerine yanıt veren Bahçeli, "Bu konuda kararlıyız. Kesinlikle sözümüzün arkasındayız" ifadesini kullandı.

'Af' tartışmasını bir anda gündeme taşıyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" yanıtını vermişti.

Konuya ilişkin bir kez daha konuşan Bahçeli; "Bu konuda kararlıyız. Kesinlikle sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle af düzenlemesinin çıkacağını ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

"PKK'lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar. Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun.

Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?"


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER