Bahçeli'den Akşener'e 'evine dön' çağrısı

Bahçeli, "Sayın Akşener’in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır" dedi

Bahçeli'den Akşener'e 'evine dön' çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemle ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Ayasofya konusunda Meral Akşener'in CHP ve HDP'den ayrı düştüğünü söyleyerek Akşener'e 'evine dönmesi' çağrısında bulundu.

Bahçeli, "Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" dedi.

Bahçeli'nin sözleri, Akşener'i MHP'ye çağırdığı şeklinde yorumlandı.

Bahçeli'nin yazılı açıklamasında geçen bazı ifadeler şöyle:

"CHP’nin Ayasofya’ya nasıl baktığı bellidir. Müze olarak kalması CHP’nin yegane arzusuydu. Hatta Sultan Ahmet Camii’nin bile müze olmasını telaffuz etmişlerdi. CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir. Yunanistan ne dediyse CHP tekrarladı. Yunan bayrağı yarıya indi, CHP yönetiminin yüzü asıldı, yelkenleri suya düştü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin geçen seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce'nin partisinden ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddialarına ilişkin konuştu.

"Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz" diyen Bahçeli, "Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor" yorumunda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, ''CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor'' ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'nin yeni bir siyasi oluşum içerisinde olduğuna yönelik soruya de yanıt veren Bahçeli, ''Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor'' dedi.

"KÖKÜNDEN KOPAN OLUŞUM ÇOK YAŞAMAZ"

Devlet Bahçeli sözlerine şunları da ekledi:

''37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor. Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır''

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 00:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER