Bahçeli: Demokrasi kamburlarını attıktan sonra 21. yüzyıl Türk asrı olacaktır

Bahçeli, 27 Mayıs darbesinin 60. yılında ismi Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada'da konuştu

Bahçeli: Demokrasi kamburlarını attıktan sonra 21. yüzyıl Türk asrı olacaktır

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli,"Demokrasi pek çok tanımının yanında tahammül sistemi, saygı rejimidir. Şartlar ne şeklide tezahür ederse etsin, milletin verdiği yetkiyi tekrardan alacak milletin ta kendisidir. Demokrasi defalarca uçurumdan dönmüştür. Aslında uçurumdan dönen Türkiye'dir. Ancak darbecilerin bugüne kadar dikkate almadıkları bir gerçek varsa şudur: Yenemeyecekleri, milletimizin bileği değil, soylu ve cesur yüreğidir" dedi.

Bahçeli, 27 Mayıs darbesinin 60. yılında ismi Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada'da konuştu.

Bahçeli, sandığa saygı gösterilmesinin demokrasinin gereği olduğunu belirtirken, "Demokrasi kamburlarını attıktan, bir ve beraber olduktan sonra 21. yüzyıl Türk asrı olacaktır. Sonuna kadar da bakmayı sürdüreceğiz. Dünden ders alarak geleceğin muazzez günlerine, şartlara ve olaylara körü körüne boyun eğmeyen Cumhur İttifakı'yla ulaşılacaktır. Geleceğin gücü Türkiye'dir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 13:19

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci emekli
Isci emekli - 10 ay Önce

Ahlaksiz topluma kotu ornek bir bunak diktedor un asirlik esiri isiz ada dahi sizi kurtarmaz diktedor seni niye esir aldi cakma miliyetci

Melek
Melek - 10 ay Önce

Demokrasinin ne olduğundan bile haberi yok

SIRADAKİ HABER