Bahçeli-Davutoğlu görüşmesi bugün: MHP liderinin 2 önerisi var

İki ldier, yeni anayasa görüşmeleri için bir araya gelecek

Bahçeli-Davutoğlu görüşmesi bugün: MHP liderinin 2 önerisi var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa görüşmeleri için bugün bir araya gelecek.

Hürriyet’in haberine göre, Bahçeli, koalisyon sürecindeki görüşmelerde kamuoyuna yanlış bilgiler verildiği iddiası nedeniyle bugünkü ziyarette görüşmenin kamerayla kaydedilmesini ya da tutanak tutulmasını önerecek.

MHP Genel Başkanı, yeni bir anayasa yapılmasına sıcak bakıyor. Davutoğlu’nun “uzlaşmayla yeni bir anayasa yapılması” talebine, olumlu karşılık verilecek.

24. dönemde yapılan çalışma ve üzerinde uzlaşılan maddelerin hazır olarak alınabileceği veya yeni bir çalışma yapılabileceği bildirilecek.

Öte yandan Bahçeli, görüşmede anayasa için olmazsa olmaz koşullarını dile getirecek.  Buna göre; Bahçeli, ilk 4 maddenin değiştirilmesine karşı olduklarını, hiçbir şart altında bu maddelerin değişmesini kabul etmeyeceklerini vurgulayacak ve parlamenter sistemle devam edilmesini, cumhurbaşkanının yetkilerinin kısıtlanmasını önerecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 08:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azda
Azda - 2 yıl Önce

Iki katil yan yana en iyi pozu kim veriyor yarislarin ve turk passeport u verdikleri ve islerine gelice kurt diye oldurdukleri vatandaslardan haberiniz varmi canni ler ???