Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını mümkün kılacak bazı reformların acilen çıkarılması gerektiği inancındayız

"MHP, Siyasi Partiler Kanunu'yla ilgili hazırlıklarını gündeme getirmek suretiyle hükümetin önereceği tekliflere tam destek verecektir"

Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını mümkün kılacak bazı reformların acilen çıkarılması gerektiği inancındayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı tebrik mesajında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası bir seçime katılmaları için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği vereceklerini söylemesi sonrası sert açıklamalarda bulunan ve vekil transferinin engellenmesi için düzenleme teklif etmesiyle gündemde olan MHP liderinden yeni bir açıklama geldi.

 MHP lideri Bahçeli, "MHP, Siyasi Partiler Kanunu'yla ilgili hazırlıklarını gündeme getirmek suretiyle hükûmetin önereceği tekliflere tam destek verecektir" mesajını verdi.

Bahçeli, "MHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devamını da mümkün kılacak bazı reformların yapılması ve acilen çıkarılması gerektiği inancında" ifadesini kullandı.

Koronavirüs mesajı da veren Bahçeli, "İnşallah Allah çok kısa sürede bu salgından milletimizi ve insanlığı kurtarır. Hüzünlüyüz ama gelecekle ilgili umutluyuz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 21:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 12 ay Önce

mhp acilen baraj altında kalması gerekir

SIRADAKİ HABER