Bahçeli: Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir

“Çözüm, barış, helalleşmenin iskeleti çıkmıştır. Gün terörün başını koparma günüdür”

Bahçeli: Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bir HDP'li TBMM'de Türkiye'nin içsavaşta olduğunu söyleyecek kadar haddini aşarken, bunların tavırları alttan mı alınacaktır? Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Caninin okunan 10 maddesini yerine soktuk. Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

KCK'nin Eş Başkanlarından bir fitne başı, sözde savaşı geliştireceklerini ve tüm Türkiye'ye yayacaklarını söylemektedir. ABD ile direkt temas halinde olduklarını söylemektedir. Başbakan ve hükümeti ne yapmaktadır?

Bir HDP'li TBMM'de Türkiye'nin iç savaşta olduğunu söyleyecek kadar haddini aşarken, bunların tavırları alttan mı alınacaktır? Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Caninin okunan 10 maddesini yerine soktuk.

Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir. PKK'nın Meclis'teki uzantıları ile yan yana oturan AKP'li siyasetçilere Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir çift sözü vaciptir.

‘GÜN TERÖRÜN BAŞINI KOPARMA GÜNÜDÜR’

AKP terörle samimi mücadele ettikçe, desteğimizi esirgemeyeceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin istismar edilmemesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Çözüm süreci çoktan gömülmüştür.

Biz terör örgütünün silah bırakması veya silah gömmesini değil, devletin güvenlik birimlerine teslimini istiyoruz. Can almış, kurşun atmış kim varsa, adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz. Terör örgütüyle pazarlık uçurumdur. Çözüm, barış, helalleşmenin iskeleti çıkmıştır. Gün terörün başını koparma günüdür. Şimdi gün Türk devletinin çelikten bileğini hainlerin başına indirme günüdür. AB şunu istiyormuş, ABD bunu dayatıyormuş; bizim umrumuzda değil. Türk milletini tek dişi kalmış canavara Allah'ın izniyle bırakmayız.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 11:54
YORUM EKLE