Bahçeli: Boşuna heveslenmesinler, seçim zamanında yapılacak

'Sonbaharda seçim görenler, rüyalarında darı ambarı düşünüyorlar'

Bahçeli: Boşuna heveslenmesinler, seçim zamanında yapılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sonbaharda seçim bekliyorum" şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. Bahçeli, "Boşuna heveslenmesinler, seçim zamanında yapılacak. Bu millet ufkunu karartan zihniyeti kaçtığı yere kadar kovalayacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözlerine toplantıya katılanları selamlayarak başlayan Bahçeli, "Kökeni, yöresi ne olursa olsun, Türk milletine bağlı tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Parti grubumuzu en son 2 Mart 2021 tarihinde toplamış, arkasından 13. Olağan Büyük Kurultayımızı gerçekleştirmek için toplantılarımıza ara vermiştik" dedi.

MHP'nin 52 yıldır pek çok badireyi aşarak bu günlere ulaştığını söyleyen Bahçeli, "Kimileri devrilmemizi bekledi, kimileri aramızdan devşirildi, bazıları düşmemizi bekledi, bazıları da yakamızdan düşüp gitti. Lafa geldi mi 'büyük dava adamı' rolüne bürünenlerin süreç içinde ne kadar küçüldüğünü, başkalarının dolduruşuna gelerek kişiliklerini kaybettiklerini gördük. Çok şükür ayrık otlarından arına arına kabuğun içinde saklı bulunan özü ortaya çıkardık" diye konuştu.

Bahçeli, Türkiye sevdalısı olduklarını belirterek "Cumhur İttifakı'nın varlığıyla Türkiyemize sahip çıkacağız. Aziz milletimize zincir vurmaya çalışan yerli ve yabancı ahmaklara izin vermeyeceğiz, müsaade etmeyeceğiz. Gönül verdik bir ülküyü, ömür verdik bu ülkeye. Baş eğmeyiz mendebur üçkağıtçılara" ifadesini kullandı.

Devamında "Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale'den defedilenlerdir. Bugün karşımıza bir kez daha çıkanlar, İzmir'de denize dökülenlerdir. Zillete asla katlanamayız, milli bekamızın yağmalanmasına asla göz yumamayız" diyen Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'LOZAN ANLAŞMASI, 1000 YILLIK TOPRAĞIMIZ OLAN ANADOLU'NUN SENEDİ OLMUŞTUR' 

Lozan Anlaşması, 1000 yıllık vatan toprağımız olan Anadolu'nun senedi olmuştur. Alnı açık, bahtı açık Türk milliyetçileri için bu konu ilelebet kapanmıştır. Bölücülerle, terör örgütleriyle, Türkiye düşmanı çevrelerle emel ve hedef birliği içinde olanlar geçmişten mutlaka ders çıkarmalıdır. Türk milleti bu coğrafyanın kınına sığmayan kılıcı, okun keskin ucudur. Üç kıtada hatıramızın ayak izleri hala görmesini bilenler için vardır ve ortadadır. Kimse bize Türklük konusunda söz söyleyemez. İkazen hatırlatma yapamaz. Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir. 

'SONBAHARDA SEÇİM GÖRENLER, RÜYALARINDA DARI AMBARI DÜŞÜNÜYORLAR' 

Sonbaharda seçim görenler, rüyalarında darı ambarı düşünüyorlar. Boşuna heveslenmesinler, seçim zamanında yapılacak. Bu millet ufkunu karartan zihniyeti kaçtığı yere kadar kovalayacaktır. Süveyş Kanalı'nda bir tanker nasıl karaya oturmuşsa, zillet ittifakı da öyle sandığa çöküp kalacaktır. "

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 16:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 4 ay Önce

Türkiye ibne siyasetci istemiyor şoförün karısı homoseksüel ibne gay bahceli

SIRADAKİ HABER